www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Пререгистрација Удружења

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке:3333
Придружен:03 Апр 2008, 18:22
Место:GROCKA
Контакт:
Пререгистрација Удружења

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 26 Јан 2010, 17:43

Данас сам била на састанку који је одржан са представницима Нво и УГ, са територије Општине Гроцка, Младеновац, Барајево и том приликом сам била упозната са пререгистрацијом Удружења које је обавезно за све облике Удружења грађана без обзира у ком облику то било.
По новом закону Удружења Грађана не постоји више као облик удруживања људи тј грађана

Постоје неке суштинске разлике у новом закону о Удружењима, материјал је обиман, тако да предстоји проучавање и усклађивање везано за Нови закон.
Једна од битних тачака је сама регулација појма
ЧЛАН или ЧЛАНОВИ

Оснивачи као оснивачи су лица која су дала свој потпис за оснивање одређеног Удружења а чланови су људи који су активни у самом Удружењу и тиме се аутоматски прави велика разлика између Активних и Неактивних ЧЛАНОВА
Ово ће бити интересантно за наш даљи рад

Пошто смо као ЧАРОЛИЈА ПЕПЕЉУГА21ВЕКА И ПРИЈАТЕЉИ имали прошле године тј предпошле несугласице и трзавице због речи ЧАРОЛИЈА
као Председница са подршком од неких оснивача и чланова ускоро подносим захтев за измену имена наше Организације у име
Пепељуга21века и Пријатељи, што за собом повлачи и домен нашег сајта који ће бити закупљен са адресом
http://www......................com што ће бити наставак заштите имена организације и Имена.

Статут се мења , као имовинско питање, где се имовина у случају престанка рада поклања само некој Установи, Удружењу, Организацији или неком облику удруживања које је слично нашем,или особи која спада у наше категорије којима помажемо или особама

Наша делатност која се до скоро базирала искључиво на уже поље деловања се полако шири и прелази границе наше земље,тако да постоји могућност да имамо и делатност којом се бавимо сем прикупљања и дистрибуције помоћи.

Поставља се и питање да ли и шта очекујем од људи који су део наших акција и који се налазе већ дуже у својству Пријатеља
Једна од новина са променом адресе на нету буде и та да само читање форума не буде могуће сем за регистроване кориснике, тако да саветујем да људи који улазе на већ постојеци сајт и форум се региструју и тиме стекну навику за касније.
По питању финансирања мислим да је сулудо о томе ишта причати ,али ако се дејство конкретно сведе на три члана онда пошто ми закон омогућава по новим пропицима и сама Организација ће имати три члана, равноправна по свим питањима(мислим да сам овде веома јасна о чему се ради)
Када је дружење кренуло давне 2007 године, нисам ни сањала да ћемо бити овде где јесмо са свом овим акцијама, али сада већ имам визију нас као Организације у следећих пар година али би било фер и према мени као и према другима да знам на кога могу да се ослоним и рачунам.Обавићу и личне разговоре са неким особама које су биле овде сво време и надам се да ће прихватити да буду и даље активни и у пружању логистике и подршке у сваком случају-

Сама пререгистрација је један нимало лак процес,јако има пуно градива које треба савладати и све то уобличити , јер је сигурнод а нови закон о Невладином сектору и направљен да се тачно зна у будућности ко заиста ради, јер данас рецимо постоји око 3.000 Нво само на подручју Града Београда

Новина је и да можемо да обављамо неку од Привредних делатности и тако себи обезбеђујемо капитал који се неће опорезовати до износа од 300.000 динара на годишњем нивоу

Шта и како остаје да се добро промисли, донесе одлука и онда крене са радом.

До тада све вас љуби и воли ваша Пепе :kiss.gif:
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Re: Пререгистрација Удружења

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 10 Мар 2010, 01:39

Ако желите да се прикључите нашем раду, што се тиче обављања једног дела посла око активности , тј организације акције, догађаја, прикупљања или скупљања помоћи, замолила бих да нас контактирате

Потребни су људи у иностранству који би прикупљали хуманитарну помоћ у име Удружења, детаље можете добити на маил
svetlanа888carolija.org.rs ili
kana@gronet.rs
Хвала унапред

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Пререгистрација Удружења

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 23 Нов 2010, 20:17

KOristim priliku dok jos nismo na novom sajtu da ovde iskazem koliko sam s razlogom ljuta neke pojave.
Javljali su mi se razni ljudi tacnije zene koje su htele da unesu neke novine u Caroliju.
Bilo je raznih predloga a mahom se sve svodilo na nudjenje pomoci.
Ono sto je lose u tome sto sam onako srecna poletna odmah javljala dalje da nesto stize i posle nekog vremena ja sam bila toja nije odrzala rec
Biti na celu jedne ovakve druzine, nije ni malo lak posao, zato sam i bila odsutna sa neta dosta dugo, jer mi je zaista bio potreban mir.

Pocev od akcije za Bolnicu Sv. Save gde sam molila da skupimo posteljinu, peskire, sredstva za higijenu i med. potrosni materijal .
Tu mi je ponudjena pomoc u vidu invalidskih kolica, koje su iz meni nepoznatog razloga u Salzburgu jos bacene na njihov otpad jer COVEK koji je bio za njih zaduzen nije mogao da ceka da se mi ovde organizujemo
Da budem jasnija
Ako iko ima fataziju u svojoj glavi da mi kao Udruzenje ne znamo sta cemo sa parama, onda taj covek ima jako veliku mastu a sa druge strane zapalicu svecu u Manastir Rajinovac da mu Bog uslisi tu zelju da nam pomogne pa tek onda radimo akcije i akcije.

Iz Svedske sam imala pozive od dve osobe da nadjemo prevoz, jer je bilo nenormalna kolicina garderobe, obuce, ma ne znam ni sta jos, od kozmetike, nakita , setova za nokte, kompjutera ...........
Kada sam preko Laste dobila na poklon povratnu kartu iz dva grada da neko dodje u Srbiju i da se vrati besplatno i kada sam to javila, ooooooooooooooooooo :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: kakvih li je tu izgovora bilo tek niko se nije setio da posalje ni autobusom sem Suncice.

Iz Nemacke je takodje bila porodica koja je imala skoro pun stan svega i svacega , opet je u pitanju bio prevoz , kada sam konacno i to nasla, dobila sam samo poruku da se vise ne javljam.

Najsveziji slucaj je bio iz opet jedne severne zemlje, gde je bilo cak i poziva da se organizuje izlozba prodajna , nasih radova odavde, i kada su neke osobe sve pripremile nastupila je tisina
Pre neki dan sam dobila pismo gde se zena kaje sto nas je zvala jer je sama upala u jako tezak period, i ako je tacno sve sto je navela kao razlog, onda joj se zahvaljujem sto je imala bar toliko obzira i iskreno rekla da nije u mogucnosti da ispuni sve o cemu smo se dogovarali.

A gde su nasi ljudi ovde? Dokle ce se slati u kesama, lepo spakovane prljave gace, ili upotrebljene pelene?
Rasparane, pocepane stvari, isecene makazama?
Obuca koja je rasparana, ili kesa sa preko 100 pari carapa koje nisu imale par?
Da li se neko toliko zabavlja dok nam to salje, ili me zove covek koji kai ima toliko igracaka, gde ja od svojih malih prihoda sipam gorivo odlazim za Beograd i zaticem kesu sa 6 igracaka i to je to.
Gde su svi oni ljudi, kada bih stavila na uvid pisma koje dobijam, gde se nude pomoci, gde se nude usluge koje su nam potrebne, i na kraju ne bude nista.
Da li samo Pepeljuga21veka ima celicne zivce, da li se ona kaznjava da bi neko nahranio sujetu ili bio samo covek u svojim ocima.
Cemu sve to?

Kada sam posle nekoliko akcija resila da Beogradske domove vise ne posecujem , smatram da sam jako u pravu , jer pogledajte sad kada bude Nova godina, svakome je najlakse iz svih firmi da se sete samo Zvecanske
Da li deca postoje samo u Zvecanskoj? Koliko znam postoje domovi po celoj Srbiji, u nekoliko smo bili jednom, dva puta tri ali smo bili.Najbolje zna Mitja zr
Koliko su realno nasi troskovi , znamo samo prvo mama i ja, Onda zna Meteori, Marija, Jedna mala011
A nekim cudom, mi radimo mnogo vise nego sto bi realno i mogli sa onim sto je na racunu proslo.

Svesno sam krenula u pricu kada smo se dogovorali da se registrujemo, sad za Sveta Petku je bila nasa trogodisnjica.
I ko se toga setio?
Dve osobe samo.
Bogu hvala, kada je i toliko, i ako se osvrnem za sad koliko smo kamiona, kombija, automobila poslali do korisnika kome smo i spremali sve to, ja sam vise nego zadovoljna i to mi ne moze niko uzeti.
To sto ja nisam majka, to sto nisam finansijski potkovana, samo daje jedan veliki plus mojim zalaganjima da opravdam ukazano mi poverenje maker i te dve osobe, ali ima ih i vise eusa_clap.gif
Ovo je moja prica, ovo je moj san, ovo je sve moje nesto sto sam pokrenula cistim srcem i to traje tri godine sa akcijama koje jesu ponekad bile isle tralajavo ali su uradjene.
Nikog ne vucem za rukav , nikoga nisam naterala da bude deo Carolije, ja sam ljude pozvala da se prikljuce i oni su dosli, i dokle god bude jedne osobe ja cu ovo raditi, za ostale kao sto su na ovom sajtu neki samo prisutni imenom a znam da mi nikada nisu uputili ni jedan mail, koji nisu nikada pozvali da pitaju da li trajemo jos uvek , na zalost njihovu sledi brisanje, na zadovoljstvo ostalih koji ce biti ovde znaci da mozemo da se opustimo.

Glavni razlog mog ovakvog stava sto sam pretragom na netu naisla na jedan sajt gde je neka zena, koja je besna izgleda kada samo cuje moje ime, napisala kako sam ja svoju bolest i operaciju izmislila.???????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nisam mogla i ne mogu jos uvek da shvatim mozak koji moze da radi na tom principu da tako nesto pomisli a onda da napise i to me cini jako ljutom. Kome to smeta Pepeljuga21veka?
Mozda mnogima koji su hteli i mislili da mogu da urade neke stvari van kontrole,da sebi zavrse neke stvari, da koriste ime Carolije za svoje licne potrebe a da ne daju nista za uzvrat onome koje je zaista potrebna pomoc.
Normalan covek koji samo pogleda presek akcija, kada procita da li je nesto otislo kamionom, kombijem, kolima, moze da shvati kolicinu prikupljenog , sortiranog spakovanog.
Ko je poklonio dzakove, trake za lepljenje, kutije koje sam placala po 15 din/kom, ko je pomogao da se plate racuni za internet, za telefone, za registraciju vozila??????????????
Ko je prao ves u masine, molio firme da pokone nesto, razgovarao sa ljudima koji su bili naj naj naj ali samo u razgovorima, ko se cimao da tegli, nosi, da moli coveka za jabuke koji nije dao, pa onda bacio u traktorsku prikolicu na moje ocu u potok????????????
Izvinjavam se svima ali iskreno potpuno mozda samo neko i nekad.
OSTALO je islo od licnog sredstva.

Pepeljuga21veka je tu i za dobro i lose. To je moj izbor koji sam nacinila,i cinim i cinicu i dalje samo da me zdravlje posluzi.
Zbog mene licno idem ovih dana na kontrolu cisto da znam kako cu dalje.
I resena sam da napade na Caroliju i Prijatelje shvatim licno i da se oduprem.
Nacin na koji cu to da uradim je sada moje pravo.

Humanitarnih udruzenja ima ohohoooooooo, te bih zamolila sve one koji su pametni, koji znaju, koji umeju da lepo ili nadju drugu organizaciju, ili neka otvoru svoju, pa neka rade, dovoljno Srbija ima sirtotinje koja ceka da joj se pomogne, ali da li ce da doceka e to ne znam. Mogu da govorim u svoje ime
Da pravim nekome reklamu za dzabe, jer misli da je vredan , to dalje nece moci, resila sam da sasecem sve lose pojave a tri godine rada su odlican period da se sve lose pojave pojave i isplivaju na povrsinu.

CAROLIJA Pepeljuga 21 veka i Prijatelji je jedna ozbiljna prica, skromna i radna, zato ne ljutite se,ali moram da napravim red. A red se pravi tako sto se prvo napravi haos, bar ja tako kod mene radim generalku u kuci, i onda krenem jedno po jedno.

Ovih dana bice jos vesti, jos iznenadjenja, jos mnogo toga i da Bog da samo zdravlja u 2011 se ulazi na jedan potpuno nov nacin.Sa mnogo manje ljudi na sajtu, sa sakicom ljudi koji znaju sta su cojstvo, sta je covekoljublje i sta znaci kada se iskreno kazem Izvini ali nemogu da pomognem ali sam tu
E , to cenim i takve ljude volim a ove koji samo bla bla bla , .........................nemam ja vremena i to je luksuz da bih dozvolila da se petlja u nasu Caroliju.

Napucane likove, bogate snobove , uobrazene i prepotentne ne prepoznajem kao clanove ili prijatelje,iako mala pepeljuga21veka ipak trajem 3 godine zahvaljujuci iskrenim Prijateljima koji i cine srz ove male skupine.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Пререгистрација Удружења

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 29 Јун 2011, 14:58

Postali smo Humanitarna Organizacija.

Daleke 2007 godine, kada je zapoceo volonterski rad do dana danasnjeg, ged su uradjene 41 Akcija gde su se donacije nosile ili slale u
Aleksinac
Negotin
Beograd
Milosevac
Manastir Sveta Petka kod Paracina
Cuprija
Paracin
Grocka Begaljica, Zaklopaca, Bolec, Brestovik
Plandiste
Banja Koviljaca
Zvecan i jos 5 sela na Kosovu
Novi Pazar

Obidjeni su domovi za decu, domovi za stara lica, Crveni Krst,Narodne Kuhinje, Siromasne porodice i hraniteljski centri

Kada bih svela broj donirane odece, obuce cifra bi bila preko 50.ooo odevnih komada, plus oko 1500 pari obuca, hemije za kucna domacinstva, namestaja, skolskog pribora i ostalog.

Troskovi i to realni su po jednoj godini iznosili minimum oko 1500 evra , koje sam licno donirala od mog posla i rada.
Na racunu Carolije je svedeno stanje i stoji da je poklonjeno samo za sve godine rada, pocev od 2008 oko 140.000 dinara ili 1400 evra.

Rad, cist fizicki rad, koji se sastojao u vezi prikupljanja , dovozenja , odvozenja stvari, pravljenje reklamica, lepljenje istih, oglasavanja i drugo je 90 posto bio takodje u licnoj reziji, kada se napravi presek za sve ove godine.
S ozbirom da sve navedene troskove plus dodatne je pomagalo samo par ljudi, u toku jula ce biti sazvana Skupstina Humanitarne Organizacije Carolija Pepeljuga21veka i prijatelji i tom prilikom ce se saznati jos vise.

Na ovom mestu, tj sajtu, gde postoje razna obavestenja i informacije, postojali su i apeli, molbe da se prikljucite u aktivan rad.
Malo je ljudi koji su se odazvali ovoj molbi, tako da se zahvaljujem prvo njima aonda i drugima jer se nisu prepoznali u tom radu.

S obzirom na neke nove momente, a sa tim da smo sada Humanitarna Organizacija, bice mi jako veliko zadovoljstvo i cast da vas uskoro pozovem da se vidimo.

Mozda jeste slatko ime Pepeljuga21veka, ali samo na prvi pogled. Ozbiljne situacije zahtevaju i ozbiljne mere ponasanja i rada.

Toliko za sad!

:kiss.gif: Hvala svima koji su se odazvali, koji su bili nasi Prijatelji, bez cije pomoci ne bismo pravili toliki broj Akcija.Vi imate posebno mesto u imenu nase nove Humanitarne Organizacije Carolija Pepeljuga21.veka i Prijatelji
:kiss.gif: :clover: :flowers: :kiss.gif: :kiss.gif:

http://nbf.pl‎

Повратак на “Активност и деловање Удружења”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 15 госта