www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

54 Akcija Logisticka podrska za malog Sergeja

Dok se drugi pripremaju za smak sveta, mi cemo pomagati i dalje
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 09 Феб 2012, 13:54

Poštovani,

Mom osmomesečnom sinu Sergeju urađena je magnetna rezonanca endokranijuma koja je u supraselarnoj regiji, u nivou optičke hijazme i hipotalamusa, pokazala postojanje velikog tumora. U attachmentu Vam šaljem otpusnu listu. Detetu je pod hitno neophodna operacija kojom bi se ovaj tumor, koji mu ugrožava život, otklonio.

Doktori iz Službe neurohirurgije Kliničkog centra Srbije su nam rekli da, ukoliko bi se ovakva operacija izvela u srpskoj klinici, postoji velika verovatnoća da dete ostane bez vida, jer ne postoje dovoljno precizni instrumenti, a tumor je veoma uznapredovao. Preporučeno mi je da se zahvat izvrši na nekoj od bolje opremljenih klinika u inostranstvu.

Kako je moja porodica lošeg finansijskog stanja, a ovakva operacija košta 50.000 evra i prevazilazi naše mogućnosti, obraćam Vam se sa molbom da, ukoliko Vaša organizacija ima fond koji bi sredstvima mogao da podrži izvođenje ovakvog hirurškog zahvata u inostranstvu, me kontaktirate što pre i primite na sastanak kako bih Vam slučaj izložio i potkrepio dokazima.

Unapred se zahvaljujem na odgovoru i srdačno Vas pozdravljam,

Saša Milićević, otac deteta
064­/581-10-65
011/286-13-25
U Komercijalnoj banci smo otvorili ziro racune na koje mozete uplacivati novac za Sergeja.
-br. dinarskog žiro računa 205-9011004580162-90
-br.deviznog žiro računa: za inostranstvo RS35205903101757305097
Za Srbiju (samo pravna lica) 90-310-1757305.0
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 09 Феб 2012, 13:58

Ljudi koji prate nas rad, znaju da mi kao organizacija nemamo finansijskih sredstva da pomazemo drugima, ali u ovom slucaju, nakon obavljenog razgovora sa majkom malog Sergeja,G Jasnom, izasli smo u susret sa predlozima i konkretnim savetima, kome mogu da se obrate, kako da nadju te ljude i ostala je jos jedna mogucnost, a sada sve zavisi od sutrasnjeg razgovora sa ljudima koji mogu da pomognu.

Znam da citate sajt i da pratite akcije, apelujem na sve ljude koji su upoznati sa Klinikama Neurohirurske u inostranstvu da se jave roditeljima, jer trenutno zbog ne brige i ne profesionalnosti ljudi sa Neurohirurgije Beograd, oni sami tragaju za njom.

Ako mozete da pomognete na bilo koji drugi nacin, molim vas da konktaktirate Porodicu malog Sergeja.
Hvala !!!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 09 Феб 2012, 15:00

Zahvaljujemo se Dr Pericu sa Odeljenja Neurohirurgije na Vma u Beogradu, sa kojim smo kontaktirali i pomogao savetima. U toku sutrasnjeg dana, Porodica malog Sergeja ce otici na konsultacije i da sazna sve o operaciji Gama nozem u Klinici u Instambulu, kojom je vec operisan jednan decak iz Arandjelovca uspesno.
U razgovoru sa Dr Pericem sam cula da je na zalost momenat finansijskog loseg stanja Porodice malog Sergeja velika prepreka za njegovu operaciju.Ali je takodje napomenuo da i za odlazak malog Sergeja na pregled koji je obavezan u Instambul sa sanitetskim vozilom takodje finansijska stavka, ali srecom u nesreci postoje dva takva prevoza i jako se razlikuju sa cenom.
Sve detalje koje budemo imali posle sutrasnjeg razgovora sa njim cemo postaviti ns sajtu

S toga jos jednom molim sve ljude dobre volje da pomognu ako je ikako moguce.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 10 Феб 2012, 14:58

Do sad od 10h ujutru smo se culi sa roditeljima malog Sergeja, koji je odveden na Kliniku u Tirsovoj ulici.Sergej je imao problema, sa povracanjem, krvavom stolicom, majka je ostala sa njim u bolnici, dok Otac treba da nam se javi danas poslepodne ili u toku sutrasnjeg dana.
Mi koliko smo mogli,uradili smo, zvali smo centar za sms da vidimo kakva je procedura sto se tice dobijanja prava na sms servis za dobijanje humanitarnog broja.
Ne znam sta da kazem, sem da je tuga sto malo dete ima problem i sto pokusavam da na druge nacine sem materijalno ucinim sto mogu.
Nadamo se da ce ekipa 1 tv snimiti emisiju uskoro i da cete videti ovu porodicu uzivo.
Sergej drzi se duso mala

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 11 Феб 2012, 18:11

Ekipa 1 Tv, nema mogucnost da udje na kliniku da bi snimila materijal, o malom Sergeju.Majka i dete se nalaze na odeljenju, nekim slucajem postoji problem sa crevima, kako saznajemo od Oca malog Sergeja. U ponedeljak ce se znati, da li ce biti potrebna intervencija.U prepodnevnim casovima smo obavili razgovor sa jos jednom Humanitarnom Organizacijom, koja nam je rekla da je i ovo sto radim, jako veliki posao i odgovornost. A roditeljima znaci i to, jer su i sami i uplaseni i svesni da nije mala stvar skupiti toliko novca.
Ja se nadam, da ce IMENA, koja o sebi umeju da kazu da imaju velike fondove, da se odluce da pomognu ovu akciju, i da roditeljima daju sredstva koja su neophodna.Detalji oko trazenja, klinike, konsultacije sa doktorima, i ljudima traju intezivno ovih dana, od kako je do mene doslo pismo sa apelom, i ucinicu sve sto mogu da pomognem.
Ako imate ideju, nacin, kako pomoci, javite se roditeljima.
Hvala

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 13 Феб 2012, 20:30

Mali Sergej je dosao kuci, sa majkom, operacija zbog problema sa crevima , na klinici u Tirsovoj nije bila neophodna.Danas kada sam nazvala, majka je plakala, njen glas je drhtao, i bilo mi je tesko, jer poksavam samo da zamislim bol, tugu i sta sve zena prozivljava ovih dana, od kako se cujem sa njom.
Ne znam, ko se od ljudi koji prate temu, odvazio da pozove porodicu, da pita kako su, kako je beba, da li moze nekako da se pomogne, nemam mogucnost da teram ljude na to, samo ovde mogu iskreno da napisem iskustvo koje danima imam, kao neko ko cini koliko moze.Sad je problem sa racunom za devizna uplacivanja, vreme tece,greske bilo koje strane nisu dopustive.Nadam se odazivu ljudi iz centrala mobilnih operatera, da nam dozvole mogucnost da se otvori sms broj , cekamo sad.
To cekanje nekako najvise nervira, jer bez resenog jednog koraka, ne mozemo ici na drugi.
Nadam se da vam nece biti tesko, da svoju humanost, covecnost, covekoljublje, pretocite u poziv Porodici i da ponudite mogucu pomoc.
Vreme tece...cekamo .............

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Феб 2012, 17:40

Kao sto su i obecali Ekipa Prve Tv je bila u dom malog Sergeja
Pogledajte emisiju

http://www.prva.rs/sr/video/info/explos ... oziv+17.02.

Ocekujemo rezultat konsultacija sa dDoktorom na Vma, i konacnoj odluci roditelja za koju kliniku ce se opredeliti.U razgovoru sa G.Jasnom culi smo da su ljudi poceli da se odazivaju, Bogu hvala!!!
Idemo dalje uz Sergeja

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 29 Феб 2012, 16:53

Porodica i mali Sergej su se vratili iz Hanovera, gde su bili na klinici i gde se potrazila konsultacija vezano za Operaciju, koja nije zadovoljavajuca.
Dr.Peric je na odmoru, i ceka se njegov povratak da bi se videlo konacno i donela odluka vezano za izbor Klinike, d ali ce biti Rim, ili Instambul.
Od svih pevaca sa estrade, kojima sam se obratila, a verujte da jesam, samo je G.Indira Radic odgovorila i zajedno sa prijateljima sa estrade je resila da organizujemo koncert za prikupljanje sredstava za malog Sergeja. Trenutno radim na tome da nadjem mogucnost mesta odrzavanja, poput Sava Centra, Hale sportova ili Arene , koji nam ne bi naplatili prostor.
Cena karte ce biti simbolicna ali ce znaciti ako se odazovete !!!

Pod utiskom sam jos uvek, i nadam se dobrim ljudima koji ce nam izaci u susret da ovo mozemo da izguramo do kraja.
Carolija ce Porodici malog Sergeja pokloniti donaciju u toku sutrasnjeg dana ili do kraja nedelje. Ocekujte nastavak :)

Sve vas ljubi vasa mala pepeljuga21.veka

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 01 Мар 2012, 12:48

Danas od ranog jutra jurim hale za koncert, da pomognemo Sergeju, i nailazim na jedan da kazem tihi bojkot, zbog cega sam jako ljuta, jer ne mogu da shvatim da je novac preci od svega, ovog puta od jednog ljudskog zivota.
S obzirom da sam se bas zainatila za koncert da ce biti odrzan, dacu sve od sebe da nadjemo za to mogucnost, narocito posle posete Sergejevog dede, koliko pre par sat vremena.
Razgovor sa njim, o unucima, porodici, jeste bio tezak, ali i motivacija da ne stajem.
Isred Carolije, poklonili smo paket sa kucnom hemijom, pelenama , vlaznim maramicama, kozmetikom i hranom, a Sergejevom bratu smo poklonili cizmice.Ovom prilikom se zahvaljujem nasim prijateljima iz Balkanskih zemalja na donaciji koju smo prosledili ovoj porodici.
Прилози
DSCF1682.JPG
DSCF1683.JPG

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 01 Мар 2012, 13:01

Ponekad je jako tesko zadrzati suze...............
Прилози
P2270332_resize1.JPG

http://nbf.pl‎

Повратак на “2012 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 13 госта