www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Iznenadjenje za Grocku, ispit zrelosti i covekoljublja

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 27 Дец 2013, 12:37

Prvo pogledajte ovaj film
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 27 Дец 2013, 13:16

Постоји једна прелепа изрека, која каже овако. Ако желиш да себе уздигнеш онда уздигни другог. Ја, ћу је мало променити и нека гласи овако ,Ако желиш да будеш срећна, усрећи другог. Који минут иза поноћи 06.01.2014 године , негде у центру Гроцке,оставићу поклоне са једним упуством. Свако ко прође, дође може да прочита упуство и да крене у једну лепу игру даривања и среће. Најлешпе што можете неком поклонити је осмех и измамити осмех истој особи. Нисам богата да поклоним скупе поклоне, али за сваког ко није изгубио дете у свом срцу биће задовољан.Потрага за изненађењем креће ускоро

и радујте се!!! Живот је најлепша авантура коју смо добили на поклон, зато учинимо је још лепшом. С поштовањем Светлана

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 27 Дец 2013, 13:34

Девојчица са шибицама

Девојчица са шибицама

Нaпољу је било страшно хладно. Снег је падао и почело је да се смркава. Било је последње вече у години – вече уочи Нове године. По тој хладноћи и мраку улицом је ишла једна гологлава и босонога девојчица. Додуше, имала је на ногама неке папуче када је пошла од куће, али каква јој је била корист од њих када су то биле велике папуче које је прије носила њена мајка. Оне су биле тако велике да су јој спале с ногу када је потрчала да се уклони испред кола што су пројурила улицом. Једну папучу више није могла да нађе а с другом је умакао неки дечак и довикнуо јој да ће му та њена папуча послужити као колевка кад му се роди дете.

Тако је сада та девојчица ишла босих, црвених и плавих ножица од мраза. У старој кецељи је носила све своје шибице, а једну кутију је држала у руци. Читав дан није продала ни једну једину кутију шибица, није добила ниједну пару. Гладна, прозебла и потиштена, лутала је јадница све даље. Снежне пахуљице падале су по њеној дугачкој, светлој коси која се дивно коврџала низ њен потиљак, али она није ни мислила на тај свој украс. Сви прозори су били осветљени, а по улицама се ширио мирис гушчјег печења – свуда се припремао дочек Нове године, па је и она сада мислила на то.

Она се шћућурила у једном углу између две куће, од којих је једна мало више штрчала на улицу. Ножице је подвила пода се, али јој је ипак било све хладније. А кући није смела да иде, јер није продала ниједну кутију шибица, није добила ниједну пару, и отац би је истукао. А шта ће и тамо, и код куће је исто тако хладно. Живели су у поткровљу и ветар је дувао са свих страна, иако су највеће рупе запушили сламом и крпама. Ручице су јој се сасвим укочиле од зиме. Ах, само да упали једну шибицу мало би се огријала! Да о зид кресне само једну шибицу загријала би прсте! Она кресну једну шибицу и одмах букну пламен.

Шибица је горела као свећа и било је тако топло док је држала руку над њом. Била је то чудесна светлост и девојчици се чинило да седи поред велике топле железне пећи са сјајним месинганим украсима. Она испружи ноге да и њих мало загрије, али се тог тренутка пламен угаси – нестаде пећи и девојчица оста са дрвцетом догореле шибице у руци.

Она кресну још једну шибицу, па и она запламса, и зид по којем засја постаде провидан попут копрене. Могла је да гледа право у собу где је био постављен сто са чистим белим столњаком и дивним посуђем од порцулана.

А на столу се пуши печена гуска пуњена шљивама и јабукама. Али што је било још лепше – та гуска је скочила са стола и, онако са виљушком и ножем у леђима, преко собе загегала према њој. И управо када гуска дође пред сироту девојчицу, угаси се шибица и пред њом оста само дебели и хладни зид.

Када упали нову шибицу, пред њом се указа прекрасна јелка. Била је и већа и лепше украшена него она што је прошле године кроз стаклена врата видела код оног богатог трговца. Хиљаде свећица је горело на зеленим гранчицама, а шарене слике, као оне у дућанским излозима, гледале су право у њу. Девојчица издиже обе руке према свећицама и шибица се угаси. Али оне многобројне свећице почеше да се дижу све више и више, а онда се претворише у сјајне звезде. Једна од њих паде и остави за собом дугачки пламени траг.

"Сад је неко умро!" – помислила је девојчица. То је она чула од своје покојне баке која је говорила: "Сваки пут кад падне звезда, нечија душа крене у небо."

Када дјевојчица кресну нову шибицу, око ње све засја и у том сјају појави се њена бака сва блистава, блажена и задовољна.

– Бако! – викну девојчица. – Узми ме са собом! Знам да ћеш нестати чим се шибица угаси као што је нестала и она топла пећ и дивно гушчје печење и она красна велика јелка!

Да и бака не би ишчезла, девојчица брзо запали сав остатак шибица из кутије. Шибице плануше и све заблиста као усред бела дана. Никада јој раније бака није изгледала тако лепа и тако велика. Она узе девојчицу у наручје и понесе је високо, високо у велику радост и пријатну топлину. Сада је девојчица била на небу и више није било ни зиме, ни глади ни страха...

А ујутро, у оном углу између две куће, нашли су је румених образа и са осмехом на уснама – била је мртва. Смрзла се последње вечери у старој години. Прво јутро Нове године затекло је мртву девојчицу са шибицама.

Пред њом је лежало мноштво готово потпуно изгорелих шибица.

– Хтела је да се огреје! – говорили су пролазници.

А нико ни слутио није какве су дивне слике лебделе пред њом када је са својом баком запловила у новогодишњу радост.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Re: Iznenadjenje za Grocku, ispit zrelosti i covekoljublja

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Јан 2014, 17:18

Mnogi su bili iznenadjeni zasto se nocas stavljaju pokloni po Grockoj? I to pored svega cu izgleda uraditi sama, ali bar znam zasto to radim. Godina 2003. U svacijoj kuci je bila radost jer samo sto se docekala nova godina, i priblizava se Bozic, u mojoj kuci je bilo sa skrivenim suzama i osmehom koji je probadao srca. Dan uoci Badnjeg dana, mi kao Porodica smo se suocili da ce Tata nakon teske bolesti umreti.
Badnji dan i Bozic su dani kada sam ja licno bila najveselije dete na planeti, a tog dana 2003 godine, smogla sam nekako snagu da sednem na postelju pored Tate i pocela sam da ga zadirkujem kako je dosta odmarao i da se sprema jer sutra je Badnji dan , treba uraniti da opet kao nekad odemo da nasecemo Badnjak, polijemo vinom drvo, malo gucnemo mi, i da dodjemo kuci gde nas cekaju nasi.Tata, me gleda, nasmesi se a znam da mu je za to potrebno toliko snage i kaze mi E, draga moja kcerko, sine tatin,ide Bata Loka na Badnji dan a ti slusaj me sada dobro i zapamti
Tvoja suza meni najteza kada je vidim, kada odem pusti me na miru da odem(oni koji znaju celu pricu znaju da se i ovo obistinilo)nemoj da places vec se osmehni, jer tada cu ja biti dobro. U svom zivotu mene kao Oca si ispostovala mnogo puta, pomogla si me, vredna si na mene i radna, dusa me boli sto ti ja ne mogu vise pomoci, a nisam ti ostavio kapital neki, oprosti svom Ocu,sad ce da imate obaveza dok ovo ne prodje oko mene, ali od sledece godine da nastavis da se radujes Badnjem danu i Bozicu jer tada ces imati uvek razloga da budes jos vise srecna jer kad god budu ti dani,znaj da je Tata uz tebe.
Taj dan i Bozic je prosao oko priprema za sahranu, iako zima, praznik na sahranu je bilo dosta ljudi, na zalost medju njima nije bilo dosta mojih prijatelja, kumova, jer su se izvlacili u stilu, znas ako idem na sahranu an Bozic, ici cu svake godine... Dok sam ja jurila sanduk, vence, i ostalo sto je trebalo, kao nemi posmatrac gledala sam srecu drugih ljudi , dece koji su imali sve a ja izgubila jednog od najvecih prijatelja u zivotu.A narod kao narod i onaj sto je dosao da oda pocast Ocu, umeo je da bude i drzak , vikuci na nas kako nismo imali polazenika za Bzic dan sahrane mog Tate. ....Najveci polazenik bio je On, svojom dusom, rodjen za Svetog Iliju a umro na Badnji dan, i gde ce pitam se veca DUSA i blagodatna da bude za bilo koji dom sem tako svetla i cista.
Zato veceras posle ponoci ici cu i na par mesta u Grockoj ostaviti poklone, da se ljudi raduju i deca, to su sitnice ali neko je i o tome mislio. Ljudski je voleti druge cak i onda kada je tesko, umesto da tugujem u secanju sto Tate nema, smatram da je mnogo lepse otici i ostaviti pokloncice drugima, jer i jedan osmeh vredi ako je pun iznenadjenja i srece, i ako pogledate nebo, pomislite na srecu, jer ste jos uvek ovde na ovoj Planeti dok neki od Vasih vise nisu tu, i ucinite neku lepu stvar, odnesite badnjak staroj bakici ili deki koji nemaju nikog svog, odnesite parce hleba ili nesto od hrane siromasnoj osobi ili porodici, svima je Badnji dan i Bozic ,i jedan je Bog, a on je toliko mudar i veliki da cineci i nezamisliva dela nikada necemo shvatiti svu njegovu dobrotu i lepotu.
Od mene mislim da je dosta i ovaj gest, pa ako naidjete na poklonicie, i nesto vam se svidi uzmite, ili odnesite nekom za koga znate da ce da se obraduje
Srecan Badnji dan i Bozic svima, zdravlja nek vam svima podari, i hrabrosti. Bice ovo teska godina ali kada ste zdravi onda nemate puno opravdanja , sem da radite, da se borite za dinar id a decu ucite da rade jer to nije sramota. Mir Boziji Hristos se Rodi!!!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 06 Јан 2014, 14:04

Мени је срце пуно, речено учињено. Прошетала сам данас Гроцком, чула лепе коментаре, и на моје лепо изненађење добила обећање од приватника да ће се и они у много већем броју одазвати следеће године за овај дан. Хвала свима на подршци,слободно обиђите јелку ако има нешто за вас узмите слободно. Хвала припадницима Муп Гроцка на указаном пропусту ноћас и њима желим лепе и мирне Божићне празнике

Прилози
IMG_2578-1.jpg
IMG_2579-1.jpg
IMG_2563-1.jpg
IMG_2580-1.jpg
IMG_2565-1.jpg
IMG_2567-1.jpg
IMG_2568-1.jpg
IMG_2562.jpg
IMG_2569-1.jpg
IMG_2570-1.jpg
IMG_2572-1.jpg
IMG_2574-1.jpg
IMG_2575-1.jpg
IMG_2577-1.jpg

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 06 Јан 2014, 14:21

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 08 Јан 2014, 14:06

http://grocka-informer.com/vesti-vesti/ ... %C5%A1tane

Na Badnji dan 06.01.2014. godine u centru Gročanske čaršije ispred pekare Trpčevski osvanula je Božićna jelka ispod koje su se nalazili pokloni namenjeni građanima.

Humanitarna orhanizacija „Čarolija Pepeljuga 21. Veka i prijatelji“ na čelu sa predsednikom Svetlanom Urošević je ovim činom pokušala da vrati davno zaboravljin Božićni duh darivanja koji treba da nas vodi kroz život.

Povodom ove akcije u oči Badnjeg dana za Grocka informer Svetlana Urošević je izjavila:

„Ovo je izuzetan način da čovek uradi nešto punim srcem i da doživi čaroliju darivanja kada je praznik u pitanju. Mnogi su da kažem zamerili zašto to cinim bas tada, ali eto, iz neke svoje lične tuge rešila sam da odgovorim nečim lepim. Darivanje je nekada bilo uopšteno i prihvaćeno u nas Srba, na žalost nemaština i siromaštvo učinilo je svoje, da se narod okreće više sebi. Osećam da se stvaraju uslovi da se i to menja i želela sam da budem deo tih promena, i da svojim malom gestom pozovem i druge ljude, da sledeće godine imamo veću jelku gde će svako moći da ostavi šta zeli za nekog drugog ko će to uzeti.“

Nadamo se da će ovaj gest naše sugrađanke podstaknuti i druge ljude dobre volje da se priključe ovoj akciji kako bi ona postala tradicionalna, jer samo ako pomažemo jedni drugima možemo da se nadamo prosperitetu i boljem zajedničkom životu.
- See more at: http://grocka-informer.com/vesti-vesti/ ... EqHU6.dpuf

http://nbf.pl‎

Повратак на “2014 Novi pocetak”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 11 госта