www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

75 Акција Бадњи дан је и у болници

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 09 Дец 2013, 19:21

Како долази нам у сусрет Нова година, Бадњи дан и Божић , сви се махом сете деце по домовима или сиромашним социјалним породицама које су и корисници помоћи.Неко се сети оних којима новац није мерило среће , већ здравље.

И данас се дешава, на жалост по речима доктора, да се после лечења пацијенти и оставе у клиникама јер фамилија неће да преузме бригу о њима, фамилију занима само иметак а не и онај чија је то заслуга, како наводи Политика.

Због свих оних који празнике који су по традицији породични због болести су везани за постељу или боравак у болници , а немају ближње или их и имају али боље да није тако, желим да позовем људе, све вас, да ми помогнете да ову Акцију учиним лепшом , хуманијом и човекољубивијом за све, за Вас који дарујете, за Оне који ће то примити и за Докторе, медицинске сестре и запослене у болници да свима буде срце пуно малим великим гестом љубави према човеку.

За оне који прате мој рад, познато је да ми није страно да замолим, молим да се укључите у оно што желим да направим, а сад у овом тренутку је ова Акција.

Није битно да ли је тај болесник, жена, човек, дете, девојка, младић,старац или старица, битно је да зна да није заборављен нити сам.
То ће бити Бадњи дан, када успомене навиру, и суза потекне , побегне из ока, она која је жељна пажње, поштовања, или макар друштва.То је дан када се чине добра дела према непознатим људима јер је души као и Богу такво дело угодно.
С тога бих вас све замолила и ако треба и најпонизније да се одазовете овој акцији и да погледате у својим кућама, становима да ли можете да се одвојите од неког комада ваше половне

-постељине,
-јастука
-ћебади
-чарапа
-мајица, поткошуља, дугачких гаћа
-спаваћица
-пиджама
-сапуна
-четкица за зубе и пасте за зубе ако има вишка
-чешљева обичних или четке за косу
-марамица
-папуча или патофни
-кућне хаљине

можете додати и неки сок не газирани
кекс
воду флаширану
књигу

и ако желите да обрадујете и особље болнице које је ту са осмехом за све њих, а може да олакша рад са пацијентима, онда нека то буде
неки топломер
или апарат за мерење притиска -живин који је поуздан
пелене за одрасле
или оно што сматрате да треба

Лична жеља моја је да то буде болница у унутрашњост Србије а ако лично Ви имате неку жељу да посебно одаберете болницу онда нам јавите.Толико тога сивог је око нас, унесимо боје, унесимо љубав и поштовање туђег живота , чинећи посебно тако мало а заједно толико пуно за друге.
Телефони су 011 8503 750
или 061 726 4856

Шта да вам пожелим сем Живите дуго и напредујте!!!

ваша малена Пепељуга21.века
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 09 Дец 2013, 22:29

Evo kako su protekle prve akcije za bolnice

viewtopic.php?f=155&t=1263

viewtopic.php?f=155&t=1279

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 06 Јан 2014, 15:39

Болница за максиофацијалну хирургију Бањица је наша четврта болница којој смо даривали донацију. Овог пута уручено је

постељина,
шеталица за тешко покретног пацијента
медицински потрошни материјал
компјутерски сто
униформе
дубак и медицински материјал за дојиље
две натказне са покретним столом за исхрану болесника
пешкири
пиџаме и спаваћице за болеснике

Захваљујем се донаторима Светој Анастасији и Оцу Војиславу Билбији из Холандије, као и једној породици из Гроцке на постељини

http://nbf.pl‎

Повратак на “2014 Novi pocetak”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 4 госта