www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Nezavisna produkcija

http://www.nasagrocka.info и http://pepeljuga21veka.com
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Nezavisna produkcija

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 16 Апр 2013, 21:28

Зоран и Јасна Марковић живе у Бегаљицу у кући која је све сем кућа за живот. Унучиће су иселили јер се плаше да ће им се кућа обрушити.
Живот ове Ромске породице није нимало лак. Обоје су незапослени, а по њиховим речима, за помоћ су одбијени. Не траже новац, већ само да им општина обезбеди сигуран кров над главом. То не мора бити нова кућа, већ ако може да се постојећа санира. Марковићи се плаше се за свој живот због услова у којима живе.

Зоран и Јасна Марковић живе у Бегаљици у кући која је све сем кућа за живот. Унучиће су морали да иселе, јер се плаше да ће им се кућа обрушити.

Живот ове Ромске породице није нимало лак. Обоје су незапослени, а по њиховим речима, за помоћ су одбијени. Не траже новац, већ само да им општина обезбеди сигуран кров над главом. То не мора бити нова кућа, већ ако може да се постојећа санира. Марковићи се плаше се за свој живот због услова у којима живе.

Наша редакција их је данас обишла заједно са директорком хуманитарне организације “Чаролија Пепељуга и Пријатељи 21. Века”, како би им однела преко неопходну храну. Марковићи већ седам дана нису имали пристојан оброк. Како би што ближе приближили муке ове породице, снимили смо документарни филм о њима.
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Nezavisna produkcija

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 16 Апр 2013, 21:30

Помозимо малом Сергеју да оде на операцију..

петак, 23 новембар 2012 18:47

sergej 1Мали Сергеј Милићевић има 16 месеци, кад је напунио седам месеци родитењи су му приметили да му окице играју брзо на леву и десну страну. Одвели су га код лекара и код неуролога су му радили скенер и магнетну резонансу. На снимцима се показао тумор на мозгу, на очним нервима и хипофизи. После тога су их послали на институт за неурохирургију, где су Сергеју урадили биопсију и ништа више. Предложена је операција, али доктори нису гарантовали да ће Сергеј видети после операције. Предложена је радикална операција где би малом Сергеју било све отклоњено. Велико је питање било како би Сергеј после те операције изашао. Да ли би био уопште покретан, да ли би видео уопште? Уопште једна заиста црна прогноза.

Родитељи су се уплашили, нису знали шта да раде, али нису пристали на ту операцију. Они су наставили да траже боље решење за Сергеја. Тражећи за бољим решењем, чули су за клинику у Инстамбулу, која би Сергеју вратила нормалан живот. Сергеј је тада био у јако лошем стању, те на Клиници нису пристали да га оперишу већ су предложили прво хемотерапију. Та хемотерапија траје сада већ скоро годину дана и трајаће око годину и по дана свеукупно. Лекари очекују да се тумор смањи, како би могли да га оперишу. На срећу, малом Сергеју се стање побољшало у смислу да је напредовао са килажом, почео је да једе, проходао је, почео је да прича... Хемотерапија је имала ефекта.

Главни проблем је што свака хемотерапија кошта 2 000 евра, не рачунајући пропратне трошкове одседања, превоза... На неком месечном нивоу, трошак је 12 000 евра, тако да су Сергејевим родитељима све паре које су скупили за операцију већ потрошене.. Сергејеви родитељи, мама Јасна и отац Саша, сада покушавају да скупе неопходан новац за Сергејев даљи ток терапија иако то данас заиста иде тешко. Покушавају да покрену разне акције како би прикупили новац потребан за Сергејево лечење. На многа врата су покуцали, многе фирме им саопштиле како не могу да помогну, због кризе и тешке материјалне ситуације.. Они покушавају и даље на све могуће начине, не одустају али за сада никако не иде. Покушавају да организују и хуманитарне концерте, многе певаче су питали, али никако да се ишта реализује, а Сергеју је остало још 24. Хемотерапија. После Нове године не знају ни сами како ће даље, пошто је прикупљен новац до сада већ истрошен. Покушавају и да дођу до већих медија, како би успели преко њих да пронађу неко решење, али ни то не успева, имају утисак да их избегавају.

Јасна и Саша су се надали да ће операција ускоро, како би њиховим проблемима био крај, али су тек пре месец дана сазнали од доктора да до операције има још много. Тада су се и уплашили због финансијских средстава, били су у шоку.... Мирсад Јаховић, брат познате певачице Емине, их је једном дочекао у Истанбулу и помогао им је. Довезао их је са аеродрома до хотела, а сутрадан одвезао до болнице, чак је и смештај у хотелу платио. Њему су они неизмерно захвални јер је једини од познатих личности који им је помогао у Турској. Сматрају га за брата, тако га доживљавају. Нажалост, са њим се после тога нису видели, нити су успели да ступе у контакт са њим. Наших људи тамо има доста, наводе Сергејеви родитељи, али ретко ко да помогне... Сергеју треба бар 70 000 евра још до операције и сигурно још толико за операцију. Наше здравствено не покрива трошкове, јер тумор који Сергеј има не спада под “позитивну” листу, тако да је малом Сергеју и његовим родитељима остало да прикупе неопходан новац. За сада то неуспевају, а малом Сергеју већ од Нове године неће имати како да помогну. Помозимо сви малом Сергеју да живи свој живот, да буде и он срећно дете.....

-УПЛАТА У СРБИЈИ У ДИНАРИМА:

-БРОЈ ДИНАРСКОГ РАЧУНА: 205-9011004580162-90

-РАЧУН ОТВОРЕН НА ИМЕ СЕРГЕЈ МИЛИЋЕВИЋ-ЗОРАНА РАДМИЛОВИЋА 8/8, 11160 БЕОГРАД- КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД БЕОГРАД, 11000 Београд ул. Светог Саве 14 -телеx: 12133 ЦОМБАНК YУ-фаx: +381 11/344 13 35 и 344 23 72 -Телефон: +381 11/30 80 100

БРОЈ ДЕВИЗНОГ РАЧУНА ( за србију-само за правна лица )

90-310-1757305.0

РАЧУН ОТВОРЕН НА ИМЕ СЕРГЕЈ МИЛИЋЕВИЋ

ИНСТРУКЦИЈЕ ЗА УПЛАТЕ ИЗ ИНОСТРАНСТВА:

-РАЧУН ОТВОРЕН НА ИМЕ СЕРГЕЈ МИЛИЋЕВИЋ

-ЗОРАНА РАДМИЛОВИЋА 8/8 (СЕРГЕЈЕВА АДРЕСА )

-11160 БЕОГРАД

- КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД БЕОГРАД, 11000 Београд, ул. Светог Саве 14

-SWIFT-BIC: KOBBRSBG

-IBAN/Account Number: RS35205903101757305097

-Телефон: +381 11/30 80 100

-телеx: 12133 COMBANK YU

-фаx: +381 11/344 13 35 и 344 23 72

ИНСТРУКЦИЈЕ ЗА УПЛАТУ У АМЕРИЧКИМ ДОЛАРИМА (УСД):https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

ИНСТРУКЦИЈЕ ЗА УПЛАТУ У АУСТРАЛИЈСКИМ ДОЛАРИМА (АУД):https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

ИНСТРУКЦИЈЕ ЗА УПЛАТУ У КАНАДСКИМ ДОЛАРИМА (ЦАД): https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 064&type=1

РАЧУН ЗА УПЛАТЕ У БиХ (КМ):

УПЛАТЕ ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ:

РАЧУН УЗ САГЛАСНОСТ СЕРГЕЈЕВИХ РОДИТЕЉА ОТВОРИЛА СУЗАНА ЗОРНИЈА

ЦРНОГОРСКА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА А.Д.

ЖИРО РАЧУН 510070498623502495

БРОЈ РАЧУНА 143749157

НАЧИН УПЛАТЕ ИЗ БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ:

ХYПО БАНКА АД БАЊА ЛУКА

ВЛАСНИК РАЧУНА: ДРИНИЋ МИЛИЈАНА

БРОЈ РАЧУНА: 5520221470942875

СВРХА УПЛАТЕ: ЗА СЕРГЕЈА

УПЛАТА ПРЕКО WЕСТЕРН УНИОНА И МОНЕYГРАМ:

САША МИЛИЋЕВИЋ ЗОРАНА РАДМИЛОВИЋА БР. 8/8

11160 БЕОГРАД

Р.СРБИЈА

БРОЈ КОЈИ СТЕ ДОБИЛИ У БАНЦИ , ВАШЕ ИМЕ И ПРЕЗИМЕ, ГРАД И ПОШТАНСКИ

БРОЈ ГРАДА ИЗ КОЈЕГ ШАЉЕТЕ НОВАЦ, ТЈ. ВАШУ УПЛАТУ ЈАВИТЕ ИЛИ ПОШАЉИТЕ

СМС ПОРУКОМ НА ЈЕДАН ОД ОВИХ БРОЈЕВА:

-Саша Милићевић, отац детета +381645811065 или на 00905380196365 (Сашин и Јаснин број у Турској, где се тренутно налазе ).

Јасна Милићевић-Јеленковић, мајка детета +381637464302 http://milicevicsergej.com/sr/

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Nezavisna produkcija

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 16 Апр 2013, 21:31

Објављено у 02.09.2012.

Reportaza o humanitarnoj organizaciji Carolija i Pepeljuga 21 veka iz Grocke i pokretacem, direktorkom Svetlanom Urosevic. Trebalo bi obavezno pogledati....

http://nbf.pl‎

Повратак на “Osnivac 1 javnog medija u Grockoj”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 6 госта