www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Sasa u 2011 godini

Dok se drugi pripremaju za smak sveta, mi cemo pomagati i dalje
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Sasa u 2011 godini

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 09 Јан 2011, 16:44

Danas sam pokrenula inicijativu vezano za Sasin problem oko zuba.
Na slikama kada smo predali Sasi stvari, i paket koji je obezbedila Maja Zmajca sa drugarima preko sajta http://www.Crtaci.info, mozete da vidite njegovo neraspolozenje, i otok na licu od zuba kojih u sustini jer su polomljeni, kvarni.
Naisla sam na stomatologa koji je na prvu pricu zainteresovan da razmisli koliko bi mu godila cela prica oko Sase, i iskreno se nadam da ce nam izaci u susret i do kraja meseca odgovoriti pozitivno.
Ovde cu se zauzeti licno da Sasi obezbedimo vadjenje korena i problematicnih zuba jer nisu u stanju popravke, i izradu proteze.
Inace Sasa je tek danas mogao da pocne da radi, jer mu je hladan vazduh bio najveci problem da boravi na otvorenom, i sto mi je jako milo, da postavim sliku Sase, jer se evidentno vidi napredak na njemu, sad kada je lepo obucen i obuven, zahvaljujuci Vama eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif

Kao sto sam i napisala 2010 godine, takodje su se licno zauzeti oko poboljsanja uslova za zivot, i mislimd a vec sledece nedelje idemo da zajedno pocnemo da cistimo i rasciscavamo krs u kuci .Ako bude bilo pre postavljam slike pre i posle ulaska Pepe vestice sa metlom i posle nje:)

Hvala svima sto Sasa zaista sad izgleda srecnije, bolje, i veselije eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Прилози
DSCI0276g.jpg
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Sasa u 2011 godini i 2012 godini

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 02 Апр 2012, 20:28

Mnogo puta sam provlacila kroy mnoge Akcije i teme Sasu i njegovu sudbinu, na sajtu ima tema gde sam postavljala i slike o njegovom zivotu i radu, a sad kako nalaze moral i cast, moram da se oduzim jos jedan nacin, u onim mogucnostima, koje su mi trenutno na raspolaganje.
Sasa nije dete, da se smesti u dom, niti je bolestan, da bi isao u ustanovu , on je decko od svojih 34 godina, koji radi vredno , zivi skromno da skromnije ne moze i pomaze ne samo svojoj porodici, vec i mojoj mami i meni.
Dva dana i sutra ce biti treci, kako radimo na njegovom delu placa, gde sakuplja karton, da se sve lepo ocisti, sredi, jer je dosao covek iz Italije, koji kako se kaze, ima suske i sa njima moze sve, te je i Sasi nalozio da se sve dovede u red, kako je i normalno u zapadnim zemljema Ujedinjene Evrope,pa da se razmisli da li ce dozvoliti da se i dalje u tom placu sakuplja karton ili ne.

Licno, sam ko pas umorna, s obzirom, da ne izbivam iz prasine, i djubreta, tesko da ce mi se doktorka obradovati, kada odem na kontrolu oka, a kapi tek sto redovno stavljam u oko, , xaxaxaxaxa :udri: to je tek posebna prica, no kako god, ovo dugujem Sasi te ne pitam koliko ce me kostati, ali tu sam da pomognem. Nekih 10 kontejnera za dva dana je napunjeno, raznoraznog djubreta, posecene sljive tkz. purkace, formirana druga drveta, i tesim se da je ostao makar jedan dan posla, ali samo se tesim, mislim da ce biti jos dva, ali ako je za utehu, pocinje da se vide rezultati, pocev od terase koja vise nije zatrpana djubretom, od polovne garderobe, koju je njegov polubrat ili ko zna vec sta mu je , ostavljao ispred svog ulaza na zajednickoj terasi.

Da je bilo ko uzeo na vreme tu garderobu, bio bi zahvalan, ali posto je to namenjeno tom njegovom bratu, joj dragi Boze, em sam naisla na mravinjek, a posle na ose koje su tu napravile gnezdo.
Tesim se jer znam koliko sam nasem Sasi, odnela puta garderobu, obucu, za koju znam da je nosi, i cuva, a sestra i majka peru, kada su tu. Sad je opet deficitarno i portebno, muske gace i carape, koje nema opet.

Pokusavam da sagledam problem, koji postoji za porodcu, i nije mali, videcu koliko mogu da nadjem sponzora, da im se kupi jedan plac, a posle da nadjem i sponzora za materijal da naprave kucu. Ona je potrebna, jer je njegova sestricina bila bolesna od jedne vrste leukemije, i za nju su zaista potrebni uslovi normalni za zivot, kao i svakom detetu.

Samo dragi Bog, koliko sam zahvalna Sasi sto zajedno radimo karton, i iskreno se nadam, da ce to osetiti i moj rodjeni brat u svom srcu, jer bi tebalo, a tice se njega i to ohohoho, koliko je greha stavio na sebe zbog majke nase, a istovremeno i za Sasu.
Zato cinim koliko zaista mogu da pomognem Sasi i izadjem u susret , kao i uvek.
Nekad kada, budem imala dovoljno snage da pisem o ovom periodu , sescu i sve kako jeste napisacu, da bi samo drugi ljudi mogli da nauce nesto iz tog pisanja i ponasanja, i da se menjaju, dok je moguce, jer smo zaboravili ili sami sebi dali pravo da smisljamo razne izgovore zasto ne mozemo da budemo vise bolji prema drugima, i da podelimo ono sto imamo sa onima koji nemaju.
Taj Sasa o kome pisem ovde, je mnogo vise boljih, bogatijih ljudi koje licno znam veci covek, nego oni sami, i samo zbog toga , sto sam svedok njegovih dela, osecam moralnu odgovornost da o tome jednog dana napisem sve kako jeste, a za sad samo povrsinu, i deo, najvise o onim delima kojima pokusavam da mu uzvratim na njegova.

Sve je zivot, te i sledece sto cu napisati. U komsiluku imam jednu devojku,koja je zdrava, prava, bogata,sretna u ljubavi, lepa, mlada ali takodje i
puna sebe, uobrazena, ohola, sebicna, gorda i voli da se podsmeva. Jedna od naj naj tezih, lekcija u zivotu koju svako od nas treba i mora da nauci, je da ako nas Bog dragi vec blagosilja darovima, kao sto je Porodica, decko, devojka, muz, zena, dete, deca, kuca, stan, posao, treba svakog trenutka da pazimo sta pricamo, i kako pricamo.Vise kako nego sta. jer kada o necemu, pricamo, onda ukljucujemo osecanja, srce, razum, telo, energiju narocito ako uzivamo u tome, a tada sve lose stvari, kao sto su gresi, u koje spada, gordost, sebicnost, zavist, snobizam, ogovaranje, podsmevanje ukljucuje mnogo vise od reci koja izlaze na usta.

Zivot je najlepsi scenario, oji se moze napisati, jer ga sami stvaramo dobar deo, i ponekad kada se covek zanese time sto ima, da pocne da se podsmeva drugima, sebi stavlja veliki krst koji mu visi nad ledjima, i samo zivot zna trenutak kada ce taj krst dovoljno da oteza i da padne svom silinom, na ledja onog ko ga priziva takvim ponasanjem.
Ta devojka ima lepe teorije, kazem lepe, jer treba ukljuciti mozak da se tako nesto smisli,i uz to da se smeje, problem je sto to sve drugoga boli, i ponekad sednem tako na terasi i razmisljam da sam uspela kod sebe da izbacim bes ili ljutnju zarad njenog ponasanja , ali me boli, ta tuga, jer znam dobro sta je i kakav je zivot a ona je jos uvek dete i misli da je najpametnija i da joj se moze. Zbog takvih kao sto je ona, a mnogo ih je, koji svojim recima i delima nanose bol, cinim dela koje neko naziva dobrim, a za mene jos nije sve to tako kako treba, jer znam da moze bolje i vise. Nadam se nekoj lepoj promisli Bozjoj, i da se Sasi , zarad njegovih dobrih dela, koje podnosi kao retko ko koga znam, da cu moci da mu izadjem u susret id a nadjem nekog da mu se kupi neki plac i da se tu zapocne mala kucica ali je bar njegova.

Drugo za sad necud a pisem, sem, da Vas sve zamolim, koji citate, molim vas Budimo ljudi, pomozite onima koji nemaju, a vidite da nisu trutovi, i dzabalebarosi, tesko je probijati se kroz zivot,pomozite onima za koje smatrate da vrede.

Koliko dugo znam Sasu, danas sam prvi put u njegovim ocima ipak videla STRAH, a to On ne zasluzuje, i o Boze samo mi daj zdravlja i snage da mogu da radim, ako treba jos vise, samo da uspem sa svim sto sam zamislila da uradim.

Postavicu slike kakav je haos bio pre nase akcije za njega i postavicu slike kada bude bilo gotovo. Molim se i Bogu da se ipak ovo sve lepo zavrsi, i nek oprosti, onima, koji su dozvoli gordosti , i ostalim losim osecanjima da zagospodare njjima

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Sasa u 2011 godini

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 09 Апр 2012, 15:54

Dani pred , oko i nakon koncerta za Sergeja, dane nisam provodila za kompom, vec na terenu,silom prilika ili neprilika, kako kome god to zvucalo.

Sasa je dosao u situaciju, da zbog dolaska povratnika iz Italije sa kojim inace njegova porodica ima sustanarsko pravo na kucu gde zivi i plac, da bude suocen sa izborom, ili da sredi plac i kucu ili da leti napolje.
Od Sasinog kartona i onoga sto skupimo mama i ja, placam kredit, da ne bih zbog rodjenog brata izgubila kucu svoju, jer je pod hipotekom i nisam imala izbora sem da ja pomognem Sasi, sa mojom mamom.
Skoro 6 dana rada, od ujutru do uvece, preko 23 kontejnera puna djubreta , oko 5 punih pik upa svega i svacega, je bilo potrebno skupiti, odvojiti, spakovati, baciti, iseci, zapaliti i pograbuljati.Ovde ce sad biti postavljene neke od slika kako je bilo, a kasnije cete videti slike kako je sad, i onda vama samo na volju ostavljam da zamislite koliko truda, energije, i volje je bilo potrebno da se ovo sve sredi i dovede koliko toliko u red.
Italijan povratnik je uadovoljan i postidjen kako su dve zene same uz Sasu, sve to uradile, cestitao je na kraju mami, kojoj je bezrezervni kuvao kafe i zvao na pauze, ja je ne pijem ali sam bila pocascena kakaom :runaround.gif:

Da Srbi nisu to sto jesu, sve bi bilo ok, da nisam imala neprijatnost od komsije , koji je samo zato sto je isekao oko 10 stabla debljine moje ruke, a ko me zna, zna da je ona jako jako tanka, uzeo 2 ooo dinara, i to mu je bilo malo. E tu sam pukla,jer sam mislila da me ljudska pokvarenost i zloba ne mogu iznenaditi, ali obog puta bas jeste, uz to da napomenem, da se tip zadovoljno smeskao kada je objasnjavao da njegov rad toliko vredi. Pitam se samo koliko vredi mamin i moj rad, koji ulazem u sve ovo

Kako god, moja je moralna obaveza bila prema Sasi da mu pomognem, i to sam uradila svim srcem a kako je to bilo lako pogledacete sami slike kako je bilo pre, dok ne skoknem da slikam kako sad to sve izgleda.U mojim ocima moja Majka je po milioniti put postala opet HEROJ a i sama sebi sam, jer ovaj nas rad nema cenu, i zao mi je sto se ljudi prodaju za sitno
Прилози
DSCF1760.JPG
Sasin sutastanar, a moguce i rodjak po nekoj liniji, je vredno urinirao ili po srpskom pisao uredno u sve moguce plasticne flase koje je nalazio koje kude, ili tegle, uredno zatvarao sa cepom i bacao po kuci, terasi, dvoristu. Ovajvih flasa je bilo , dok me nije mrzelo 400 i vise.Uzas je bio, kada se se neke flase tokom ciscenja prosule...Malo je reci da sam imala problem sa obecanjem da necu psovati, ali mislim da mu nisam zaboravila ni 30 koleno za ovo.
DSCF1759.JPG
Pakovale smo sitno smece u kese velike, ili kutije, koje su se izrucavale u kontejner ili palile na licu mesta. Garantujem da je preko 20 kontejnera bilo napunjeno
DSCF1758.JPG
Ovo je sve dvoriste koje smo cistile
DSCF1757.JPG
Deo sa terase, polupani i popadani crepovi , koji i jesu potencijalna opasnost svaki dan
DSCF1756.JPG
Terasa
DSCF1755.JPG
Terasa, gde je G.Petrusic, tajno nocu donosio garderobu za sustanara, da ga ne postidi, u krajnjem humanom cinu pomoci, ali nit ludom ostaviti, nit pamenom steci, kako rece nasa stara poslovica.Steta ali sve je istrulilo, tu je bilo gnezdo, miseva, mravinjak i ose
DSCF1754.JPG
Dvoriste , deo kod bunara
DSCF1753.JPG
Uzalud milosrdnim cinom ostavljena garderoba, za sustanara
DSCF1752.JPG
Kako je bilo kada smo pokupile veci karton
DSCF1751.JPG
Ulaz na terasu, pre nego smo krenule u akciju
DSCF1749.JPG
Moja majka, i Sasa , pocetak 1 dan

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Sasa u 2011 godini

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 09 Апр 2012, 16:04

Preko 100 ljudi je ulazilo ili stajalo pored dvorista, jer su prepoznali , mamu i mene, i gledali nas kao lude naste koje rade. Naravno, da je to bio njihov problem, ne nas, jer smo radile, kao da je nase.Sasa je to zasluzio, i pomogle smo, da pokazemo, da je moguce da se sve ocisti. Sledece slike koje postavim pokazace sobel koje su se urusile, a koje me nije mrzelo da ocistim, koliko je plafon koji je pao dozvoljavao da se pridje metlom. Jedna soba je pocela da tone , da li u podrum ili gde ne znam samo tu zaista nisam smela da se setam po njoj, vec sam ocistila koliko mi je dozvolilo cvrsto tlo. Podrum je inace godinama postao javni wc, o kome nisam imala pojma dok u njega nisam usla na zalost.No, posto smo sa samog ulaza u podrum sigurno izbacile preko 30 kutija velikih od banana i oko 20 dzakova, onda ce vam biti jasno da samo od Popa usi nismo nasle.
A posto je moja zelja bila, da se tu vise ne skupljaju pacovi, ose i neki crni dzinovski mravi, sama sam kriva za ekspediciju u podrum uzasa. Nisam mogla da veceram od smrada koji mi je usao cini mi se u kozu, dok sam samo pokupila deo iz podruma i resila da ne mogu to da zavrsim, pa makar me ubili.

Nadam se iskreno, i rekoh Sasi, da postuje taj rad i da drzi cisto, koliko je moguce,jer pored sebe sam i mamu zaposlila da zena radi, iako njoj to nije bilo moranje. Ovih dana joj je lose, jer je premor ucinio svoje. Sad, koliko su u pravu Grocani sto su se smejali, dok su nas gledali ne znam, ali znam da mi je srce i dusa puno jer sam uradila po mom misljenju jedno malo ali dobro delo.
Pogledajte oko sebe, kako ljudi zive, potrebna je samo volja i motiv da pomognete nekome, jer sad Sasa ima volju, da drzi cisto, ima kantu za djubre genius.png eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif sto je POJAM za tu kucu i dvoriste i ja sam SRECNA, RADOSNA I PONOSNA na njegovo ponasanje i odnos koji ima prema njoj.
Jeste da nema cenu ali zato i vredi , pa makar za sve Grocane bila budala!!!

http://nbf.pl‎

Повратак на “2012 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост