www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

2 Pismo za apel upuceno nama

Dok se drugi pripremaju za smak sveta, mi cemo pomagati i dalje
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

2 Pismo za apel upuceno nama

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 14 Дец 2012, 18:50

Postovani,

Moje ime je Buba Djordjevic. Imam 49 godina. Vise od dve decenije radila sam kao novinar (uglavnom radijski i TV, sa preko 3000 realizovanih, radijskih i TV emisija), a zatim sam pre osam godina osnovala filmsku produkciju CYBERMARC studio, radila spotove Bajagi, YU - grupi i drugima, serije, radijske i TV reklame i sl. Sve to do momenta kada mi je sin tesko oboleo, a godinu dana kasnije produkcija otisla u blokadu. Od tada sam bez posla. Moj sin, Branko Kocic(29), graficki je dizajner. Radio je dugo u nekadasnjem EKSPRES-u, do gasenja ovog lista. Kasnije u jos nekoliko kuca, finalno sa istim angazmanom u nasoj produkciji.

Nakon teske, cetvorogodisnje borbe sa bolescu svoga sina, Branka Kocica (2008.su se pojavili prvi simptomi, a 2009. - dijagnostifikovana cista na mozgu i ozbiljne psiho-motorne disfunkcije), tokom koje smo preziveli prodajuci licnu imovinu, a time placali i troskove lecenja, dok su se racuni gomilali, jer za njih nije bilo para (cesto ni za hranu), vec gotovo pet meseci zivimo - bez struje(od 2.jula), zbog duga od 522.000.din. (sto je iznos sa obracunatim kamatama i troskovima utuzenja. Iako smo, u medjuvremenu, placali u vise navrata, dug se rapidno uvecavao, a ja bila potpuno nemocna da to zaustavim), a pre 10 dana smo bili prinudjeni da se evakuisemo u obliznji hostel, kada su temperature pale ispod -3`C, jer nam je u stan, sa svih stana probila vlaga, a prethodne noci nismo vise mogli da spavamo od hladnoce. Zivot bez struje nije moguc u nasim uslovima. Kao da smo zivi sahranjeni. U mraku, u ledenom stanu, u tisini, bez tople vode, sporeta, frizidera, ves masine, usisivaca, TV-a, muzike...i bez mogucnosti da ikako promenimo to stanje. Zaustavljeni. Kao da smo malo zaustavljeni prethodnih godina, na najsuroviji nacin., bolescu. Pet meseci na suvoj hrani, sto je nezdravo, ali i veoma skupo: gotova hrana, svece, povecana kolicina potrosnje sredstava za higijenu i sve tako u krug. Zbog nedostatka tople vode, stradale su nam hidro - instalacije, baterije, pojavila se vlaga na zidovima i mnogo toga jos. To ne mozemo da popravljamo, jer sredstava nema ni za vec pomenuto, a pored redovne terapije. A i sama sam, u poslednje vreme, narusenog zdravstvenog stanja, pored srcanih problema, koje imam jos iz rane mladosti. Sada jos i placamo prinudni smestaj i, pritom, nemamo ni ideju kako cemo resiti makar problem struje. U EDB-u su spremni da urade reprogram duga i na nizu cifru od prvobitno trazenih 261.000.din.(polovina duga), ali mi nemamo ni sredstava za zivot. Kao da smo postali nevidljivi i necujni.

U medjuvremenu smo zatrazili pomoc Centra za socijalni rad Opstine Savski Venac. Najpre su nam sami ponudili interventnu pomoc, u iznosu do 200.000.din., a 16 dana kasnije, bez objasnjenja, ovu, obecanu pomoc pretvorili su u jednokratnu, u iznosu od 24.000.din., sto ni vise od mesec dana kasnije nije uplaceno na racun EDB-a.

Mi se vise ne mozemo vratiti u stan, dok ne regulisemo pitanje struje, a jos smo manje u poziciji da placamo hostel. Potrebna nam je i pomoc u lecenju u iznosu od 10.000. eur (samo pumpa potrebna za hirurski zahvat kosta 3.000.eur), pa je BLIC, u vise navrata pisao o nama i pokusao da nam pomogne, ali se u tome nije uspelo. Stoji i cinjenica da je jednom objavljen pogresan humanitarni broj, ali i da su izostale neke veoma vazne cinjenice, pa sam misljenja da se javnosti nije adekvatno prezentovalna realna - drama, koja se odvija u nasoj porodici: 1. Stan u kome zivimo je kupljen iz stambenog kredita, pa je vec godinama pod hipotekom i ne moze se prodati, zbog skoka svajcarskog franka, a dug banci umnogome prevazilazi trzisnu vrednost stana i 2. Ja posao nisam napustila, nego sam se vise od godinu dana borila da sacuvam vlastitu filmsku produkciju CYBERMARC studio i u periodu, kada je moj sin vec oboleo, u cemu nisam uspela, zbog neophodnosti stalnog nadzora deteta. BLIC-u sam, bezobzira na propuste, neizmerno zahvalna na pokusaju da pomogne.

Vas MOLIM da pokusate da zamislite kako opisane okolnosti podnosi tesko bolestan mladic. Misljenja sam, takodje, da ovo vise nije samo nas problem i da ovakav status bolesnog mladica i majke, koja nema zivih rodjaka, pa se potpuno sama bori za zdravlje i zivot svoga deteta, a bez ikakvih primanja, otvara mnoga pitanja, koja se ticu svakog gradjanina Srbije.

Verujuci da nam Vi mozete pomoci da prebrodimo ovaj, naizgled bezizlazni trenutak, obracam Vam se sa molbom da me HITNO kontaktirate putem broja 061/6085288 i pomognete, u skladu sa Vasim mogucnostima. U prilogu se nalazi jedan od objavljenih clanaka BLIC-a, a na uvid cu Vam dati svu medicinsku dokumentaciju (nisam u blizini skenera, ali cu Vam sve dostaviti, cim mi budete javili), informacije o stanju na EDB racunu, ostale clanke, dokaz o hipoteci na stan i sl., ali i Procenu Prvostepene Komisije Republickog Zavoda za invalidsko i penzijsko osiguranje o trajnom invaliditetu, odnosno radnoj nesposobnosti moga sina. Ovo ce mu, u dogledno vreme, obezbediti pravo na ostvarenje invalidske penzije, ali svi, pomenuti problemi i dalje ostaju - bez resenja, a mi se nalazimo ''na ulici". Zahvaljujuci velikodusnosti i razumevanju vlasnika hostela, ovde cemo ostati do daljnjeg, ali i to ima rok trajanja, a vec se prelaze granice ukusa, a pre svega, Branku su neophodni ako ne optimalni, onda makar normalni uslovi zivota, sa strujom u njegovom stanu. Slava nam je za pet dana. I Branku dolaze Nova Godina i Bozic, a mi ne mozemo da budemo cak ni u svom domu. A ni ovde, gde smo trenutno. Branko se oseca izuzetno lose, a bio je prilicno dobro, neposredno pre nego sto su nam isekli struju, pa sam ja planirala da se radno aktiviram, a cak je i on zeleo da pokusa da, ponovo, radi. Preduhitrili su nas iz EDB-a.

Znam da je tesko docarati svu patnju, koju prolazimo pune cetiri godine, potpuno sami, ali se nadam da, na osnovu ovih tekstova, makar – naslucujete.

Stoga jos jednom MOLIM za pomoc. Ocekujuci da cete reagovati, cim ovo procitate, zahvaljujem unapred i srdacno Vas pozdravljam.

S postovanjem,
Buba Djordjevic
061/6085288

Ne vidim nacina da Vam Clanak posaljem u formi atouchment-a, pa sam kopirala samo tekst, bez fotografije (imate nekoliko clanaka u BLIC-u online. Ovaj clanak je od 6. novembra, tekuce godine.

Majci sa bolesnim sinom hitno potrebna pomoć
Dragana Pandurević | 06. 11. 2012. - 17:25h | Foto: N. Marković | Komentara: 14
Apel za pomoć bivšoj novinarki Bubi Đorđević (49) i njenom teško obolelom sinu Branku (29), ni nakon više od mesec dana nije urodio plodom. Kako ova nesrećna porodica nije uspela da sakupi 50.000 dinara za prvu ratu polumilionskog duga za struju, prvog dana novembra ponovo su ostavljeni u mraku i bez grejanja.

Borba za život sa dostojanstvom: Buba Đorđević

Dugogodišnja bitka za zdravlje Branka Kocića, obolelog od ciste na mozgu, praćene ozbiljnim psihomotoričkim disfunkcijama, uz odsustvo ikakvih novčanih primanja ili socijalne pomoći, kulminirala je dugovanjem za električnu energiju od 522.933, 18 dinara, zbog kog je stan u kom on živi sa svojom majkom Bubom Đorđević više od dva i po meseca bio bez struje.

- Život u mraku pogubno je uticao na Brankovo stanje i odveo ga u totalnu regresiju. Bili smo bez svetla, tople vode, frižidera, šporeta i elementarnih sredstava za život dok nije usvojena molba Elektrodistribuciji Beograd da nam se dug podeli na 10 rata, a struja privremeno uključi na mesec dana, uz obavezu da za to vreme skupimo 50.000 za prvu ratu - priča požrtvovana majka. Čak i ta suma, međutim, za njih je bila nemoguća misija, pa im je 1. novembra struja ponovo isključena.

Za sve ove godine, kako objašnjava, nije bila u mogućnosti da se zaposli i obezbedi stalni izvor prihoda, jer je, prema striktnoj preporuci lekara, Branku bio neophodan stalni nadzor. Zbog toga je, kako kaže, i napustila filmsku i video produkciju “Sajbermark“, čiji je bila vlasnik, i time ostala bez ikakvih primanja, živeći od tad rasprodajom svega što imaju.

- Sav novac je odlazio na lečenje, za račune jednostavno nije ostajalo ni dinara. Zahvalni sam EDB-u što su nam isprva izašli u susret, ali taj rok od mesec dana se pokazao kao nedovoljan da skupimo novac. Situacija je gora nego ikad, jer kako nismo uspeli da ispoštujemo dogovor o plaćanju na 10 rata, sad nam više ne traže samo 50.000 da bi uključili struju, već polovinu celog duga, a kako skupiti preko 260.000 odjednom, stvarno ne znam - jada se bivša novinarka koja iza sebe ima 20 godina staža i preko 3.000 realizovanih autorskih emisija.

UPLAĆENI NOVAC POKRIO SAMO OSNOVNE TROŠKOVE
Nakon što je “Blic“ u dva navrata objavio ispovest ove porodice, na apel za pomoć se odazvalo svega nekoliko humanih građana. Novac koji je uplaćen nije bio dovoljan da pokrije čak ni prvu ratu za otplatu duga, a kamoli da pomogne u lečenju, za koje će u narednih godinu dana Branku trebati preko 10.000 evra.

Molimo sve ljude velikog srca da hitno pomognu nesrećnoj porodici, uplatom na žiro račun 160-5200100397770-07 u Banci Inteza na ime Branko Kocić. Za uplate iz inostranstva, namenjen je račun IBAN RS35-160-5130201428830-70 u istoj banci.

Kontakt podaci:
Buba Djordjevic
bubadjordjevic@gmail.com
telefon: 061/6085288 (00.00.-24.00)
13.12.12 @ 20:29
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

http://nbf.pl‎

Повратак на “2012 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 6 госта