www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Moguce opcije za pomoc ljudima i deci

Dok se drugi pripremaju za smak sveta, mi cemo pomagati i dalje
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3285
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Феб 2012, 18:54

Dragi moji, kao sto i sami znate, sneg je naneo velike stete ljudima, na zalost bilo je i tragicnih posledica usled smrzavanja.Ovoliki sneg koji stoji na planinama, brdima, ulicama, dvoristima, i krovovima, ne zna se da li je opasniji dok je u stanju snega ili vode usled otapanja.
Lavina kao lavina negde stane, a reke kad se izliju, imaju samo sebi svojstven sistem kada dolaze i kada se povlace.Svi pamtimo naselja Jase Tomica, ili kako su lose prosli Trgoviste ili Novi Pazar usled izlivanja reka ili klizista koja su se pojavila posle zime.
Posto zelimo da se pojavimo uvek gde je pomoc neophodna, zamolila bih vas, da svojim prijateljima, poznanicima, ljudima koje znate preko drustvenih mreza uputite apel, linkujte ovu stranicu ili nas sajt i pozovite ljude da pogledaju po svojim ormarima, sobama, podrumima i da ono sto im je visak, sto se ne nosi , ne upotrebljava da se polako sprema. Prolece kao sto znate kao godisnje doba, kod nas traje kratko, temperature ce naglo skociti, poplave se spremaju, licno ne verujem kada cujem preko televizora obecanja da je sve spremno ili da se ne ocekuju poplave ili klizista.
U ovo smutno doba u kome zivimo mi, i odrastaju deca, kada se na svim medijima crna hronika iz dan u dan utrkuje sa losim vestima, u Srbiji se pokazalo da je Solidarnost izmedju ljudi ipak prisutna.Mnogi znani i ne znani Junaci i Heroji, pored Gorske Sluzbe spasavanja, Policije , Vatrogasaca , Hitne pomoci, i ostalih su ucinili ono sto je do juce skoro bilo ne zamislivo, a sto su drugi pokusali da nas uvere, Da nismo ljudi i da ne znamo da pomognemo drugome u nevolji.Na zalost bilans od dvocifrenog broja mrtvih, koji su podlegli zimi, jer nisu imali ko da pomogne oko drva ili hrane, pomoci u bolesti, pokazuju da kao drustvo , moramo jos da radimo na solidarnosti.

Zbog nedostatka ljudi koji zele svoje vreme da posavete ciljevima i zadacima, koje zelim da postavim ped Caroliju, ne stizem licno da pokrenem deo Carolije vezan na osnazivanju i zazivljavanju pomoci na sveopstem nivou Republike Srbje, izmedju Opstina.
Pokazatelj, ljudskih slabosti,je Politika, koja je uspela da ispred ciljeva raznih Organizacija stavi jurenje glasova ili politicke karijere ispred osnazivanja pruzanja pomoci ugrozenima po bilo kojoj osnovi, no to su drugi, dok Carolija kao kornjaca polako ali sigurnim koracima ide ka cilju koji je postavila ispred sebe. Sa nadom da citajuci ove redove u vama se probudi, onaj mali obican covek, koji je satkan od divnih i ljudskih kvaliteta, pozovite svoje prijatelje da se odazovu nasim akcijama, akcijama koje cete mozda sami zapoceti ili u saradnji sa nama .
Zivimo u jako teskim, ali interesantnim vremenima i iskoristimo da ujedinimo snage i da pokazemo ne Svetu, vec sami sebima da vredimo, jer ako smo u stanju da mislimo o drugima onda smo zavrsili veliki posao za sebe, i nase potomke, jer od nasih dela ucice pokoljenja koja stizu.
Ne znam zasto sam i ovo podelila sa vama, jednostavno sam osetila da treba da napisem .
Budite mi zivo, zdravo i mirno!!!
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3285
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 29 Феб 2012, 19:35

Ispred vrata smo na samom ulazu u projekat koji ce poceti eksperimentalnim ogledom u trajanju od 3-6 meseci kada je u pitanju 1 opcija
i 2 - 9 meseci sa drugom opcijom.
Konacno posle duzeg vremena da smo dosli do prave formule koja ce ako se ozbiljnim koracima pristupi projektu , nakon probnog perioda konacno mnoge porodice osloboditi teskog nacina zivota i pruziti im mogucnost da zaradjuju za svoju porodicu svojim radom.
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

http://nbf.pl‎

Повратак на “2012 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта