www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

55 Akcija za porodicu Urosevic

Dok se drugi pripremaju za smak sveta, mi cemo pomagati i dalje
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 14 Феб 2012, 14:06

Porodica Urosevic sa 5 deteta i roditeljima Urosem i Anom, je dosla iz Zadra za vreme rata devedesetih godina. Suprug i supruga su ortopedski invalidi, sa nacetim zdravstvenim stanjem po drugim osnovama.
Sin Milovan trpi posledice potresa mozga u ranom detinjstvu,jos iz 1991 godine
Kcerke Dusanka, Biserka i Supruga Ana boluju od anemije i limfnih cvorova.
Kod starije Kcerke anemija preti da predje u hronicnu, a sve je zbog neadekvatne ishrane, koja je jako slaba i nedovoljno bogata vitaminima i mineralima.Ona je i student prava, gde pokazuje i postize jako dobre rezultate, ali zbog anemije, koja kada je prevlada, odsustvuje sa nastave i ispita.
Pomoc koja se potrazila od nas su sredstva za higijenu, ulosci za zenski deo porodice, gde je Otac u telefonskom razgovoru, to izneo pomalo stidljivo, ali kada muka pritera morao je da progovori o tome.Donji ves, obuca odeca i lekovi za anemiju.Hrana malo jaca zarad anemicnih clanova porodice.
Deca su godista od 2001 do 1989 godine. Dva studenta, jedna srednjoskolka, dva osnovca.

Porodicu su nam preporucili ljudi iz redakcije Lista Pravda, koji su pratili nas rad za Gospodju Ivu, koju smo obisli, i koju smo povezali sa ljudima koji su joj platili 5 meseci kirije, kupili kolicinu pelena i hrane za dva meseca.Takodje smo je povezali sa Gospodinom koji je zeleo da bude anoniman, koji je uplatio novac na njenu adresu.

Sa zeljom da mozete da se prikljucite ostavljam uz saglasnost glave kuce kontkt telefon
Uros Urosevic 064 212 7 675
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 14 Феб 2012, 14:09

Gospodja Radmila Ivetic je pokazala dobru nameru, i paket sa osnovnim zivotnim namernicama treba da stigne do nas za ovu porodicu.Moje je da nadjem mesaru, koja bi donirala mesne preradjevine ili sveze meso za poboljsanje krvne slike kod slabijih zdravstvenih clanova porodice.
Nadam se vasem odazivu, za ovu akciju.Takodje nova obuca je obezbedjenja za sve clanove porodice, i posto ocekujemo donaciju do kraja meseca upotpunicemo je i zavrsiti do kraja Februara.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 07 Мар 2012, 14:45

Kao sto sam i najavila evo i dana kada se ova nasa akcija realiyovala.
Ovu akciju je trebalo ispratiti ispred lista Pravda, videcemo da li ce objaviti intervju sa Porodicom Urosevic.
Bila sam jako iynenadjena prijatno i mama takodje, kada je kombi sa 5 clanova porodice Urosevic dosao negde oko 11 h kod nas.

U raygovoru sa G.Urosem sam saznala pojedinosti koje su mi falile oko istrazivanja korena Porodice Urosevic, znala sam da su poreklom sa Kosova ali nisam znala da je bilo 5'oro Brace urosevic, koji su se posle Kosovske bitke i sahrane poginulih iz familije otisnuli u dalje krajeve.Jedan brat je otisao za Dalmaciju, a 3 je krenulo put severa.Jedan brat je ostao u Valjevo, drugi otisao u samu Sumadiju a 4 je nasao dom u okolini Smedereva u selo Lozovik.
Posle toliko vekova sreli su se potomci 2 brata, jednog iz Dalmacije a drugog iz Lozovika sada Grocke.
G.Urosevic Ana je odlah uocila bliske karakteristike između mene i G.Urosa, pa smo se smejali a sto je najvaznije, kao da smo ocekivali i docekali goste.
Devojke sam odmah odvela do naseg magacina i one su same izabrale, kao sto i svako ko dodje licno do nas, sta je za njih od obuce, odece i drugih stvari. Videla sam njihovo odusevljenje , tako da je tepih koji nikako da nadje porodicu otisao sa njima kuci.
Paketi sa hemijom i kozmetikom 9 kg praska,paste za zube, cetkice, sapuni, samponi, lenor za ves, ulosci za zene i pena za brijanje su deo paketa, plus osnovne zivotne namirnice su takodje dati.
Dubravki sam dala recept i cveklu, , sangarepu da sebi spravlja domaci lek za njenu anemiju da svako jutro pravi i pojede.
Ispratili smo ih kao rod a docekali kao zvanicna organizacija.Obecala sam da cemo biti u kontaktu i da kako je Bog dao da pomazem svima eto dade da pomognem i svojim dalekim rodjacima koje nadjoh posle toliko vekova.
Da su Boziji putevi cudni ponekad, to znam ali da su bas ovoliko, e i mene je iznenadio.

Prelep osecaj, velika moralna cast i puno srce, to su moji utisci, a Bogu hvala na svemu, samo zdravlja da je i da bude mira, samo to je potrebno a sve ostalo sto imamo je samo nagrada vise u zivotu!!!
Прилози
DSCF1700.JPG
DSCF1701.JPG
DSCF1702.JPG
DSCF1703.JPG
DSCF1704.JPG
DSCF1705.JPG

http://nbf.pl‎

Повратак на “2012 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост