www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Храброст која пише име ЖЕНЕ великим словима

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Апр 2010, 18:40

Да бих некако направила један својеврсни омаж женама , мајкама , које из било ког разлога , у било којим условима остају трудне и постају мајке,понекад самостално својевољно или су тако на жалост приморане, почела сам да истражујем колико трудноћа крије своје опасности како по женин живот тако и по дететов
Колико је не едукација мушкарца велика smil442f329a271af.gif , и колико немају основна сазнања колико је жени потребна подршка у месецима пре него ли одлучи да постане мама, у месецима док је трудна и колико значи у месецима после, реших да овај део кутка представим са свим могућим компликацијама које могу да се нађу.

Колико ће мушкарцима бити ова тема интересантна не знам али пробајте да мало себе укључите у читање и размишљање.
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Малолетничке трудноће

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Апр 2010, 18:46

Да не постоји само не едукација мушких чланова друштва, говоре и поразни статистички подаци о малолетничким трудноћама.Развој и преношење полних болести такође је врло високо у тој категорији само због на жалост едукације, Док клинке и тек стасале девојке знају све могуће детаље око филма Секс и Град, модне детаље који су у тренду, стихове свих новокомпанових хитова, на жалост њихова обавештеност о заштити од трудноће и полних болести је на нули или позитивној нули.
Кам те лепе среће, да ако већ малолетна девојка има односе , има и културу куповине кондома у апотеци то би било лепо, али на жалост изгледа да то није било толико у филмовима или песмама.

Да би ова тема била потпуна саветујем да се прочитају текстови које је поставио наш члан Владимир Чановић у делу форума под именом

"Зашто абортус треба забранити,осим када је то медицински неопходно"

http://www.carolija.org.rs/forum/viewforum.php?f=121
где постоје неки текстови о малолетничким трудноћама.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Малолетничке трудноће

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Апр 2010, 18:50

Neželjena trudnoća nije samo njen problem (1)

Ivana Milaković – 31.12.2007.

Nažalost, nije nikakva retkost da se ne vodi dovoljno računa o tome da ne dođe do neželjene trudnoće. A onda, kada do nje dođe, neretko se desi da momci smatraju da je to devojčin problem, ne i njihov. To je potpuno pogrešno, jer taj život koji je počeo da se stvara u telu devojke potiče i od njenog momka.

Ovo nije napad na momke. Sasvim je razumljivo da se tinejdžer, kada mu devojka saopšti da je zatrudnela s njim, isprepada. Postati otac! On samo želi da se zabavlja, što s ortacima, što s devojkama, da igra igre na kompjuteru, gleda filmove, sluša muziku... Zna on da će se jednog dana (verovatno) oženiti i imati decu, ali do tada želi da se izludira. Jednostavno nije spreman da bude muž i otac. A onda mu kao grom iz vedra neba dođe vest da bi mogao, želeo to ili ne, da postane otac. Nema više ludiranja s društvom, nema više neozbiljnosti; moguće je i da momak pomisli na način na koji njegov otac živi i da mu se to ne dopadne, a još manje mu se dopadne ideja da će i on morati tako, i to ne jednog dana već odmah sad. Tu je i ta devojka, koju, možda, i ne poznaje dobro; možda je voli, možda je samo mislio da je voli, a zapravo je između njih postojala samo fizička privlačnost koju su iz neiskustva nazivali ljubavlju; možda nije ni gajio iluziju da je voli već je samo želeo seks. U svakom slučaju, čak i ako bi mu povremeno palo na pamet da bi bilo slatko kad bi njih dvoje zauvek ostali zajedno, teško da je tu ideju uzimao ozbiljno - a ta devojka je tu, nosi njegovo dete, uplašena je, i od njega, isprepadanog, očekuje da je uteši i zagrli i obeća joj da će sve biti u redu i da će on biti uz nju.

Naravno da je prva reakcija neverica i želja da to ne bude stvarno. Možda nije stvarno trudna? A ako jeste, možda dete nije njegovo? Ne želi dečko, kad pita da li je sigurna da je dete njegovo, da joj nanese bol, samo želi neki odgovor koji bi mu potvrdio da sve to zapravo nije njegov problem, jeste teška situacija, ali se dešava nekom drugom. Nekada će dečko i nastaviti da poriče da je on otac; u paničnom strahu od toga da će biti prinuđen na život kakav ne želi neće paziti koga povređuje, samo da nekako taj problem odgurne od sebe.

Nezrelo i neodgovorno? Da, ali i ljudski i razumljivo. I devojke bi postupile na sličan način da mogu, ali njima je to teže izvodljivo jer se taj novi život razvija u njihovom sopstvenom telu. Prekid neželjene trudnoće je, između ostalog, upravo pokušaj da se problem odgurne od sebe.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Малолетничке трудноће

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Апр 2010, 19:06

Овај горњи текст да га не бих копирала, је имао осврт само на то ако је отац детета тинејџер, шта ако је то мушкарац који је од девојчице старији па не и ретко више од десет година.
КОлико је свест таквих мушкараца не знам али не мислимда је велика,
јер би требало да прво имају у виду без обзира на спољашне квалитете малолетних девојчица, да су то још не зреле жене иако имају меснстуралне циклусе , јер њихов организам се још развија.
Абортус као последица нежењене трудноће за последицу има могућност да та девојчица никада више не може да трудноћу оствари што са собом повлачи да не може да се оствари као мајка.
Какав то мушкарац може да буде прво са малолетницом, који уз то иако старији се ослања на њен начин заштите од трудноће, и који се такође носи мишљу да се полне болести ако постоје немогу пренети.
Вероватно мушкарац који није ни при здравпј памети, којима је само битно чисто сексуално ново искуство и дизање цене јер је успео да буде са малолетницом и то без последица.
На жалост понекад последице умеју да буду јако непријатне,са великом ценом која се плаћа,и на жалост на рачун никад оствареног мајчинства касније у животу малолетница које су имале абортусе.

Да ли то све заиста вреди, ако се уз то дода, да су махом мушкарци који воле овакве односе, заузети или везом или браком.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Neželjena trudnoća nije samo njen problem

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Апр 2010, 19:08

Neželjena trudnoća nije samo njen problem (2)

Ivana Milaković – 01.01.2008.

Pisali smo o čestim reakcijama momaka kada saznaju da je nešto uživanja u seksu dovelo do neželjene trudnoće devojke s kojom su bili, i zbog čega reaguju na taj način. Danas pročitajte na koje se sve načine neželjena trudnoća devojke tiče i momka.

To što je dete začeto u devojčinom telu mnoge će momke, tako željne potvrde da se zapravo ništa u šta baš moraju da budu uvučeni nije desilo, navesti na ideju da je sve to zapravo njen problem. U njenom telu se dešava, dete je njeno, gotova stvar. Nije tako. Mada je biologija učinila da majka devet meseci nosi dete u svom telu, to ne znači da je ona jedini roditelj. Za stvaranje novog života neophodno je dvoje - devojka svakako nije zatrudnela sama od sebe, trudnoća je posledica nečega što su momak i devojka zajedno učinili.

Pored toga, očeva uloga se nikako ne završava začećem deteta. Mnogobrojne studije su pokazale da su za dete podjednako bitna oba roditelja. Može samo majka da odgaji dete. Može i samo otac. A može i neko sa strane. Ipak, bilo prisustvom, bilo odsustvom, oba roditelja imaće podjednako važnu ulogu u životu osobe koju su doveli na svet. I od toga nema bekstva.

Šta sve to znači za vas sada, u ovom trenutku vašeg života? Znači da, ako ne želite da budete tate, morate jako paziti da to ne postanete. Uzdržavanje od seksualnih odnosa je jedan način. Pravilno (i redovno, "ma samo ovaj put ćemo bez" može da bude baš onaj u kome ćete začeti dete) korišćenje kontracepcije, pre svega kondoma, drugi je način. Jednom kad devojka zatrudni, to nije samo njena stvar, već i vaša, zato što je i dete vaše. I bilo da se ta trudnoća prekine ili da dete bude rođeno, to će uticati i na vas i na devojku, do kraja vaših života.

Uživajte u intimi - ali uz punu svest o tome šta ta intima može da donese i uz preuzimanje odgovornosti za sopstvene postupke.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Neželjena trudnoća nije samo njen problem

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Апр 2010, 19:12

Uživajte u intimi - ali uz punu svest o tome šta ta intima može da donese i uz preuzimanje odgovornosti za sopstvene postupke.
Једном када одговорност крене онда ни животи оних који су актери,више неће бити исти.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Малолетничке трудноће

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Апр 2010, 19:27

Малолетничке трудноће спадају у високоризичне трудноће те се није никако шалити са овом темом,а мушкарци нају понекад да гледају само своје уживање да нису свесни колико одговорности носи то њихово доказивање .
Са друге стране, како је систем почео да васпитава девојчице, како да се облаче, како да буду Ин,како да себе поставе у центру збивања, дешава се не ретко како лепота улази на лице тако памет излази из главе, мали парадокс, али ...

Бити главна, желети само најбоље, хтети све и сад, од малих принцезица које су биле мажене и пажене , одједном се добар део истих отргне из руку породице и крене пут васпитања на улици.
Постоје и случајеви где само то васпитање буде и бодрено од стране мама које су Ин и у својим тридесетим или бабама које су у педесетим али никако годинама које се предају.
Барбике које су слатке и празне главе, чији осмех кошта само охохохо, саме улећу у непознато, верујући лажном сјају свега што сија. Последице малтеретирања, иживљавања и ко зна чега још, ахххххх.............
све је то тако ништа јер вожња најмодернијим џипом,мотором, или ташна луј витона на дар ипак вреди
КОлико и докле, казаће се на жалост само , после силних последица које умеју да обележе девојчицу док је још тинејџерка

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Малолетничке трудноће

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Апр 2010, 19:30

Beograd -- Srbija u svetskom vrhu po broju maloletničkih trudnoća. Svake godine zatrudni oko 7 000 devojaka uzrasta između 15 i 19 godina.

Prema podacima Republičkog centra za planiranje porodice, više od polovine maloletničkih trudnoća završava se namernim prekidom. Razlog ovako porazne statistike je pre svega nedovoljna zdravstvena prosvećenost

Istraživanja Svetske zdravstvene organizacije i Unicefa pokazuju i da je u Srbiji zdravlje mladih od 18 do 26 godina ozbiljno ugroženo porastom seksualno prenosivih infekcija.

A od ukupnog broja ustanovljenih trudnoća u Studentskoj poliklinici, 60 odsto studentkinja trudnoću prekida kao neželjenu.

Istraživanja Svetske zdravstvene organizacije i Unicefa pokazuju i da je u Srbiji zdravlje mladih od 18 do 26 godina ozbiljno ugroženo porastom seksualno prenosivih infekcija.

A od ukupnog broja ustanovljenih trudnoća u Studentskoj poliklinici, 60 odsto studentkinja trudnoću prekida kao neželjenu.

Tek nešto više od polovine studenata u Srbiji, koristi kondom

Čak manje od 10 odsto studentkinja savet ginekologa traže kada primete problem. Većina čeka, u nadi da će infekcija proći sama od sebe.

Neke na svoju ruku koriste lekove kojima zamaskiraju sliku oboljenja pa dodatno otežavaju lečenje.

Sve veći broj doživljava neželjenu trudnoću, a posledice abortusa mogu da budu fizičke, među kojima i nemogućnost daljeg rađanja, ali i psihičke, upozorava ginekolog Studentske poliklinike, Svetlana Čolović.

“Postoje i psihološke koje mi ponekad zanemarimo. Verujte mi da tako ponekad bude dramatično da devojka posle prekida trudnoće tako reaguju da je to jednostavno trauma za ceo život”, navodi ona.

“One znaju da treba da koriste kontraceptivna sredstva, ali ih ne koriste uvek, ne koriste uvek kontraceptivna sredstva koja su prilagođena njihovom uzrastu”, kaže Čolovićeva.

Svake godine u Srbiji se obavi čak oko 200 000 namernih prekida trudnoće. Posebno zabrinjava što kontracepciju najmanje koriste mlade devojke i otuda je jako važno povećati edukativni rad u savetovalištima.

Međutim, odluka da savetovanje postane sastavni deo dnevnog rada ginekologa, znatno umanjuje, kako tvrde stručnjaci, mogućnost ozbiljnog rada na zdravtvenom prosvećivanju mladih pa između ostalog, od 2007. godine ovakav savetovališni rad i u Studentskoj poliklinici ne funkcioniše.

“Ja sam neko ko je član Evropskog udruženja za zaštitu reproduktivnog zdravlja i kontracepciju i znam kako to izgleda u svetu”, kaže Svetlana Čolović.

“I jednostavno nemoguće je da ako imate 30 pacijenata, 25 pacijenata - da ne govorimo o minutaži koju nam ostavljaju po pacijentu - to je jednostavno nemoguće raditi u sklopu normlanog radnog vremena”, smatra ona.

Prema podacima Udruženja za reproduktivno zdravlje u Srbiji se povećava i broj trudnoća kod devojaka mlađih od 15 godina

извор Б9

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 05 Апр 2010, 19:41

Све скоро што је написано, где описује последице малолетничких трудноћа и абортуса, као и преносивих полних болести, приказује жену тј девојчице и девојке у једном јако тешком тренутку где је јако потребна подршка, партнера
Оног правог партнера,
не мислим на неиживљене особе којима овакви односи долазе попут неких саможививих трофеја.

Мушкарац , од тинејџерских дана треба имати довољно сазнања о крхктости женског тела и здравља, као и усађену способност прихватања одговорности за учињена дела.Није само све девојчин или женин проблем, има много тога што је и ваш, уосталом да би сте нас ценили и волели ипак треба да нас упознате онакве какве заиста јесмо а не какве нас доживљавате.
Репродукцијски систем имају жене у свом телу , и то је разлог зашто опсетајемо као раса,док се на жалост у нашем друштву поштовање жене изгубило, можемо само да посматрамо како се жена цени у другим нацијама, Ту нам онда нико није крив, лично никад нисам могла да верујем нити да ценим изреку коју је рекао неко чије Име не могу да изговорим иако га многи цене као јунака
Све су жене курве, опрости мајко и ти си курва, а да је при том исти умро колико сам ја чула од сифилиса.
Да ли казна или лоша информација не знам али ...

:angel:

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 06 Апр 2010, 23:11

О педофилији као појави нећу нити желим да коментаришем јер то не сматрам болешћу веч чином који заслужује смртну казну.

Не могу да замислим ни у сну како функционише мозак човека који ово ради.

http://nbf.pl‎

Повратак на “Трудноћа и бебе”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 5 госта