www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Саша

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Саша

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 18 Феб 2010, 22:23

Написала сам само Саша, његово презиме Вама ништа неће значити
,Није директор фирме :no: , нити власник радње, :no: не потиче из богате породице :no: нити поседује ауто, :no: локал, стан или ко зна који још статусни симбол које изгледа чини неког битног типа

Данас сам баш причала са Калахари о Саши

Саша је дете родитеља који су га од малена вукли са собом да сакупља картон и сировине, Пошто је Саши отац умро,Покојни чика Раде , његова жена Сашина мајка је коначно после толико година живљења у старој кући која је иначе под заштитом државе( са полусрушеним кровом, пацовима који се легу у подруму и тавану, коровом који је почео да улази у собе,
коначно нашла стан као подстанарка који плаћа послом у једном великом услужном ресторану.У тој кући као подстанарка живи са две ћерке а Саша је остао у кући где су му другари пацови , мачке и коров

Саша је једина особа од које узимам картон, пошто је слаба цена, динар по килограму њему динар мени која га прво купим од њега па продам
Многи су хтели да доносе али не....само Саша има право да сакупља и да доноси картон

Када је Слава, Божић, неки већи празник као и Нова Година, Саша увек кући носи поклоне и то својој кући шта њему дају, јер све прво носи сестрици малој и мајци а онда шта њему дају од свега тога

Много пута сам му подвукла да је то што му дајем само за њега и искључиво за њега и да ако само чујем да је то поделио да ћу се њаљутити
Сашина мајка не пере ствари његове, ретко кад сме да преспава код њих, увек све зависи од расположења њеног колико и да ли има времена за њега
То ме увек љути али..некако и ја попустим јер ме његово добро срце баш разоружа јер га разумем да их Он воли и да им носи то јер је Он сам научио јако скромно да живи и да једе
Саша има са све обућом и одећом око 40 кг,и колико год да му дајем капе и рукавице он их несрећник увек губи и кад ми онако са оном зеленом јакном дође,промрзлих руку и са слинавим носићем увек га искритикујем где му рукавице и капа, а он само слегне раменима и каже

не знам

Саша воли крофнице , воли кекс, и филмове, увек је расположен са осмехом, :uteha: и када пада снег, киша или сија сунце његов осмех док онако гура колица на један точак колико год да сам ја лично у неком њањања стању морам да се насмејем и сама :uteha:
И никад није тужан сем ако му је гума бушна :uteha: :no: па се трампимо за колица или му дам новац да оде до вулканизера који је понекад скот па му то наплати и до 700 динара :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

Зашто пишем о Саши у делу оних који су Пријатељи који помажу, сазнаћете ускоро

Пре неки дан смо продали картон и зарадили дивних 2800 динара,да баш целих 2800 динара, у утовару камиона је помогао Зоран Иван и Саша, није било тешко али куд ли не :udri: очисти онолики снег који је нападао на картон, душа нам на нос била док га нисмо рашчистили kolo.gof :udri:
Како год, после наплате за картон позовем Салета и дам му новац од продаје а он каже
Нећу паре
Како нећеш питам га
Нећу, не требају ми сад паре, имам од тебе пецива, оне крофне , има за јело али нешто немам
Кажи шта ти треба питам га одмах
Срамота ме, каже он и поцрвени као паприка , мени то беше искрено смешно и почнем да наваљујем на њега, дај Сале кажи шта ти треба, шта си ми ту као нека млада, почнем да се шалим са њим а у себи сад вртим филм шта ли је баш смислио

И он каже шта му треба а ја ................без текста, некако ми тешко , збунио ме скроз

Саши требају гаће и чарапе.
Умем и ја да будем бисер понекад па га онако баш припросто упита, да ли му се све исцепало или их нема више, а он Онако скромно и стидљиво ми објасни да он не пере доњи веш и чарапе већ их носи док се не испрља а онда баци
Ја сам упитала да ли њему мајка уопште пере веш, он одмахну главом

Плакала сам данас као киша на телефон Калахари док сам јој ово препричавала, и сад ми није све једно,он ако не нађе доњи веш на кантама или чарапе онда он иде без њих :cry: :no:

Колико га ја знам он никада није имао проблем са законом, примерно је дете, ја га називам тим именом детета, не псује, не пије, нема порока, зарађује тим колицима, сакупља по пијаци храну, јер носи кући шангарепу, купус, неку банану, поморанђу или јабуку ако се неко смилује па остави на тезги или испод ње, никад није кукао на свој живот увек је извлачио позитивне неке ствари ,и онда тако добра особа мора да иде без доњег веша и чарапа јер нема
Сад је све мокро, улице тротоари, од овог снега и воде, и сама та слика да су му чарапе потребне ме учини таквом да ми је тешко, и још и без гаћа.... :cry:

Са Слобом и са Зораном сам се договорила да ми спреме нешто од тога, нашла сам по кутијама и кесама такође чарапе и гаће и Саша сутра треба да дође да му то дам

Мислећи да се Саша шали везано за новац када сам му то опет споменула, он ме је онако као што само срце пуно доброте и знања шта значи немати, погледао и рекао одлучним гласом као дете када се дури опет
Нећу, узми то купи где идеш некој деци слаткише, мени ћеш да поклониш чарапе и гаће

Да ово нисам лично доживела и чула, не бих плакала и не бих ни веровала да овако нешто и постоји, с тим разлогом без обзира што Саша нема ни кућу ни стан ни ауто , ни фирму, нити локал он има нешто што на жалост многи немају
Скромност и љубав према животу без обзира на тежину којом га он прати, и самим тим заслужује сваким словом и зарезом да се његово име овде напише јер је заслужио.
И његов део од 1400 динара
И мој наклон њему као једној особи која је чак и мене понизила својом добротом и чистим срцем eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Све што бих даље написала мислим да је сувишно.
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

http://nbf.pl‎

Повратак на “Породице, Фирме и Појединци који помажу наш рад”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 3 госта