www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

27 Акција посвећена Једној малој 011

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 26 Апр 2010, 08:55

Банка Хране ће и у овој акцији да помогне својим возилом, комбијем, који креће пут Манастира
Сад од вас зависи ко жели да иде и да учествује у трошкове горива за ову акцију, пошто иде највероватније још једно возило.
Хвала!
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Re: 27 Акција посвећена Једној малој 011

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 29 Апр 2010, 21:36

Због неодржане речи спонзора за гориво, наш пут је одложен за следећи петак, и једва чекам одмор после две и по године

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 06 Мај 2010, 15:43

Субота Марија Иван и мама иду на Акцију

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 09 Мај 2010, 10:36

Акција успешно реализована, постигнута сарадња између Манастира Света Петка посредством Игуманије Мире и Мати Гликерије
Пепељуга21века се посебно захваљује
Ивану Белашевићу, Данијели и Нашој Марији која је била на путу и која је представљала Чаролију .
Очекујемо слике , неке неће бити постављене због природе болесница и не нарушавања мира и приватности.
Такође очекујемо и долазак Ивана и Данијеле на сајт да испричају своје прво искуство

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 11 Мај 2010, 09:46

Пекара Пдм Пударци је дала десет корпи пецива за потребе наше акције која је одржана за Манастир Света Петка.
Оно што је било лепо, је то да су ти производи први пут били виђени на том подручју, као рецимо специјалне врсте хлеба, сечен хлеб у целофану или крофне.

Још једном се захваљујемо руководству тима Пекара Пдм Пударци и Драгани Прокић! eusa_clap.gif

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 11 Мај 2010, 09:51

Захваљујемо се Банки Хране која је овом приликом била наш спонзор за превоз и гориво и тиме помогла да нашу акцију сроведемо како треба .
Такође део хране који је однет је део који смо добили посредством Банке хране,а у питању су биле тестетнине и пиринач.
eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif Хвала Госпођи Ради и Мири!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 11 Мај 2010, 10:10

Ово су неке од слика које смо добили од наше Марије, слике из самог Манастира неће бити објављене из разлога што тиме желимо да сачувамо приватност штићеница самог Манастира
Прилози
DSC02747s.jpg
Екипа која је паковала комби са робом, тј поклонима, постељина, храна, пецива, ћебад, јоргани , јастуци, обућа и гардероба, инхалатор и остало
DSC02752s.jpg
Део екипе , Марија, Иван , Данијела и наравно Паче Динки моја мама
DSC02758s.jpg
Мускетари на задатку! Нова снага наше мале чаролије
DSC02762s.jpg
У повратку свратило се и до Руског Манастира, а ту гле љубави!
DSC02782s.jpg
Атек како је наша Србија лепа
DSC02743s.jpg
Мушки део екипе је баш дао све од себе,блажен међу женским делом био је главни за утовар
DSC02788s.jpg
Дарови Игуманије за Пепељугу21века

Marija
Поруке: 517
Придружен: 16 Нов 2009, 21:43
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 11 Мај 2010, 14:32

U manastiru sv.Petka smo razgovarali sa Igumanijom Marijom.Predali joj skromnu pomoc koju smo skupili,jedan manji deo pomoci je zadrzan za manastir,a ostatak je mati prosledila za 40ak siromasnih porodica koje zive u Paracinu ili okolini.Mati Marija je Udruzenju Pepeljuga poslala preko 10 velikih dzakova garderobe koja je njima preostala od pomoci koju su dobili iz Grcke,da prosledimo porodicama gde je to vec potrebno.Zahvaljujemo za poklone(za Svetlanu,Ivana,Daniujelu,mene-ikonice,brojanice,knjige,osveceno ulje,tamjan) posluzenje i vreme koje je mati izdvojila da nam posvedoci o manastiru i o zastupnistvu Sv.Petke za ovo sveto mesto.To je deo price vezan za predaju pomoci udruzenja Pepeljuga21.veka i prijatelji...elem,Bogu hvala,na lepom danu i svaka cast Ivanu na dobroj voznji i Danijeli hvala na finom druzenju,njih dvoje(Ivan i Danijela )su me podsetili na period mog zivota vezan za srednju skolu.U povratku iz manastira sv.Petke,svratili smo u selo Lesje,u srpski manastir Pokrov Presvete Bogorodice,koji je gradjen u ruskom stilu.http://www.manastirulesju.org.rs/nesto vise o manastiru.Tu smo zabelezili par fotografija.

Marija
Поруке: 517
Придружен: 16 Нов 2009, 21:43
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 14 Мај 2010, 01:05

O ZABORAVLJENIM OD SVIH BRINU MONAHINJE
Od 95 štićenica ženskog doma za osobe teško ometene u razvoju koji se nalazi tik uz manastir Svete Petke u Izvoru, najstarija ima 72, a najmlađa 10 godina

Paraćin – Domsko odeljenje za ženske osobe teže i teško ometene u razvoju „Manastir Sveta Petka“ nalazi se tik uz manastir Svete Petke u Izvoru kod Paraćina. Reči iz jevanđelja „Što učiniste jednom od moje male braće, meni učiniste“ krasnopisom su utisnute iznad vrata koja vode u njihove prostorije. Štićenice se raduju gostima. Odmah nam je pritrčala devojčica i čvrsto nas zagrlila, što je potom učinilo još nekoliko žena.

– Mnoge od njih roditelji nikada nisu posetili, jer kriju da imaju takvu decu. Neke roditelji veoma retko obilaze, a redovno manje od deset odsto. Nažalost, čak i oni koji često dolaze ne razumeju njihove potrebe – kaže za „Politiku“ mati Glikerija.

Ona dodaje da su mnoge, sada odrasle žene, u dom došle još kao devojčice. Od 95 štićenica najstarija ima 72, a najmlađa 10 godina.

– Samo velika ljubav može da učini čuda. Naša deca osećaju koliko ih mi volimo, a tu ljubav prenose jedni na druge. Zato možemo da razumemo svaku mimiku, krik, boju glasa – dodaje mati Glikerija.

Od mati Aglije, koja ove godine rukovodi domom, saznajemo da su monahinje završile medicinsku obuku, tako da svaka od njih zna da daje injekcije, lekove ili da previja. Jedino im, kaže ova monahinja, obuka za ljubav koju im pružaju nije bila potrebna.

– Naše sestre su od 1942. godine u manastirskim prostorijama brinule o ratnoj siročadi, a od 1946. godine o bolesnoj deci. Dvadeset godina kasnije država je sazidala sadašnju zgradu. Mi čistimo dom, radimo u vešeraju, dežuramo po čitavu noć, dajemo terapiju, presvlačimo i kupamo pacijentkinje, a preko dana o bolesnicama brine i pet medicinskih sestara – kaže mati Aglija za naš list.

Inače, dom predstavlja odeljenje paraćinskog Centra za socijalni rad, koje je i angažovalo monahinje na pomenutim zadacima.

– Obilazimo ih pet puta nedeljno. Nikada nismo zatekli prljave prostorije ili posteljinu, ili pak neuredne štićenice. Monahinje su im veoma posvećene, a mislim da im vera omogućuje da se o njima brinu bolje nego u bilo kojoj ustanovi ovakvog tipa – objašnjava za „Politiku“ direktorka Centra za socijalni rad u Paraćinu Biljana Milenović-Stojanović dodajući da o prijemu iz uputnih centara odlučuje stručni tim Centra.

Njihove reči potvrđuju štićenice koje mogu da komuniciraju.

– Ovde nam je lepo. Volimo monahinje, jer su dobre. Vode nas u crkvu, na izlete – kaže nam jedna korisnica doma.

– Ja volim kada pevaju – dodaje druga, posle čijih reči su se štićenice, koje su se okupile oko nas, naprosto utrkivale koja će da nam recituje ili otpeva crkvene pesme.

Dok izlazimo iz doma, prati nas miris tamjana pomešan sa mirisom čiste posteljine.

Zorica Gligorijević

----------------------------------------------------

Donacije

Rad monahinja kontroliše i Ministarstvo rada i socijalne politike, koje ga i finansira. Dom često dobija i donacije. Tako će ovih dana dobiti novu fasadu zahvaljujući kruševačkoj firmi „Henkel“, dok će krečenje prostorija finansirati Grčka banka.

izvor:http://www.manastir-lepavina.org/vijest.php?id=3731

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 18 Мај 2010, 14:16

Јако ми је драго што је сарадња између Манастира и нас успостављена и што већ ових дана успешно помажемо Мати Гликерији да помоћ која јој је стигла из Канаде коначно преузме после скоро годину и по дана.
Да, на жалостс такве ствари се дешавају у нашој земљи док неко немилице краде и отима , хуманитарна помоћ која је послата чами месецима у магацину јер се закон не познаје довољно добро те захваљујући људима из Министарства Екологије решавмо ствар и учимо занату људе који су за то охохо и те како добро плаћени

И још једном велика захвалност људима који су нам помогли да нашу 27 акцију која је посвећена нашој драгој чланици Једној малој 011 спроведемо како треба и доликује!
Љуби вас све ваша Пепе :kiss.gif:

http://nbf.pl‎

Повратак на “2010 година”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 6 госта