www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Акција за децу на дечјем одељењу на Онкологији и Радиологији

Представљање Пријатеља и Пепељуге21века и почетак нашег дружења
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Акција за децу на дечјем одељењу на Онкологији и Радиологији

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 23 Јан 2010, 17:36

mojim prijateljima svima, sad sam, dosla idem da jedem i vracam se da vam postavim sta smo danas uradile lilit011 i ja ali samo uz vasu pomoc

vi ste pravi musketari

Postavljeno: Ponedeljak, 26 November, 2007 23:05:31

lilit011

Privatna poruka

sad cu malo da preteknem Pepeljugu. Ona je kao i toliko puta do sada izvela pravu caroliju. veliko je
Ona ce vam ispricati detalje a ja hocu da svima koji su pomogli da ostvarimo ovu akciju, svima ljudima dobre volje i velikog srca. i od dece kojima je ovo popodne bilo veoma ulepsano.
Hvala vam svima

i malim koji su danas bili sa nama

i jos jednom posebno Pepeljugi koja nas je okupila.

Postavljeno: Utorak, 27 November, 2007 00:04:10

pepeljuga21veka

akcija je tekla ovako

od rane zore smo krenule za bg,jer nisam imala prevoz, a puno paketa, pa smo natrpale Lilin auto

onda otkrijemo uz put da nesto skripi,pa smo stale uz put da otkrijemo kvar
i resimo ga , ventilator na hladnjaku

u toku dana sam se upoznla sa KLINCEM
koji je poklonio cokolade i novac, za akciju, u tom trenu zove Lotosov cvet da me podrzi , jer zna da sam imala tremu, i oko 12 odlazimo po pidzame nove sivene ekstra za njih po meri, jedno dete jedna pidzama

15 h krecemo put klinike

15 45 stize moja prijateljica, koju mnogo volim sa decom , koja su njeni ucenici i uz najavu na portirnici , uz pomoc dece nosimo kese i kutije sa poklonima

16 10 pocinje predstava sa gusarima i azdajom koja ima 7 glava

deca se smeju, vriste od srece kada pucaju baloni,aplauzi kada neko dete pogresi pa se zbuni, koje mu daje snagu da nastavi

vlada predivna atmosfera , topla,

deca nemaju tremu zbog bolesne dece, vec zbog sebe i nastavniice, jer ne zele da nesto zaborave

prestava traje nekih 20-ak minuta
tada sam zamolila da malo se smire dok ne podelimo sve sto imamo

videcete slike, od pidzama , za svako dete, podeljene su i druge koje su stigle iz inostranstva za njih, garderobica,tempere, bojice, bojakne, igracke, platna za slikanje, uljane boje, profesionalne cetke, puzle,rezaci, makazice,toneri, papiri u boji ravni, valoviti, plastelini, boje za crtanje prstima, boje za slikanje na staklu, vodene boje, baloni
knjige, knjizice za malu decu, vodeni baloncici,
kutije kivija za decu, kese sa jabukama, cokolade , gumene bombome, filmovi na cd
igre za komp, crtAci na cd

posebne pidzame stizu za malog nemanju jedna iz amerike cak

vaspitacica je samo gledala koliko smo skupili
i nije mogla da veruje da su deca dobila skupocene komplete sa pravim platnom , uljanim bojama i cetkama

pre predstave sam deci podelila papir i olovku da napisu zelju Sv, Nikoli

te zelje sam pokupila i drzala kod sebe, malo smo duze popricali sa decom, i iz sobe sam pokusala da izvucem njih 3 ali nisu hteli da gledaju predstavu pa sam ih ispostovala i odnela papir i do njih
gde su napisali svoju zelju

jedan mladic je spavao
od 19 godina
on nije mogao da napise, ali ne znaci da ce biti zaboravljen

deca su deca, narocito ova, gledali su pidzame, uzimali po velicini, njihov licni poklon, nose kuci
uspomena od nas
nas svih
ali njima treba vise od ovoga
odrasli znaju za bol vise nego deca ali deca iz skole predvodjena mojom prijateljicom su imala hrabrost odraslih
da ispred tako bolesnih vrsnjaka odigraju perfektno gusare, i da otrce sa zeljom da sto pre poklone ono sto su sama donela, sa pismom u kome su bile zelje da sto pre ozdrave

a onda je neko rekao

tu su novinari
tada sam ih zamolila da nas sacekaju dole i da ce dobiti pricu

moj komnetar za ovu akciju je

sledeci

suze u ocima vaspitacice kod je gledala sta smo sve donele, zahvaljuci vama , mojim prijateljima
je i mene rasplakalo, naravno da deca ne vide

podelili smo zahvalnice, ucesnicima priredbe, nastavnici, ostavili dezurnoj sestri, i dali jednu novinarima

deca na odeljenju su prevremena sazrela, kad sam pitala jednu devojcicu sta zeli
rekla je
zelim da mi zdravlje bude bolje,
skupila sam atome sebe, nasmejala se nezno i rekla joj
Sv, Nikola radi na tome, ali me zamolio da te pitam sta zelis da imas kao poklon
a ona je razmisljala kratko i rekla
izaberite sami, kao pepeljugi nece biti problem

neka deca imaju svoje zelje, tu su na papiru napisana njihovom rukom
..................................

da li mogu da racunam na vas ?
moji prijatelji?

Postavljeno: Utorak, 27 November, 2007 02:51:59

Hvala puno
:kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif:
mikilav62 estler
lotosov cvet maragarita
daba Bordzija
Klinac boobooy
marina izolda:l ove:
zozll

i mom posebnom vilenjaku ( desnom vilenjaku)

Lilit011zeni supermen

lilit011 napisao:
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

poseban pozdrav deci koja su ucestvovala
iz skole
Filip Kljajic Fica I njihovoj nastavnici Mirjani

moji dragi prijatelji zadovoljstvo mi je i cast da vas poznajem i da budem u vasem drustvu
mnogo lepe pozitivne energije je krenulo od vas
i epilog je bio na odeljenju decjem na institutu za onkologiju

usrecili ste decu vasi poklonima , svako dobro se vraca i neka vas to dobro u zdravlju i veselju zateklo

s postovanjem vasa pepeljuga 21 veka

Postavljeno: Utorak, 27 November, 2007 03:07:41

Коментари

Mikilav62

Privatna poruka

Drago mi je da je ova akcija uspela, i moram vam priznati da sam dok sam gledao ove slike i citao komentare , pocele su da mi teku suze , suze radosnice zbog svega ovoga shto su dobri ljudi uradili i pokazali da postoji humanost.

Humanost predstavlja covecnost, odnos prema vrednostima, posebno prema drugim ljudima,i zato hvala svim ljudima koji su pomogli ovu akciju.

Svetlana,ti i tvoji saradnici u ovoj akciji ste mi danas ulepsali zivot

Postavljeno: Utorak, 27 November, 2007 21:30:25

lotosov_cvet

Privatna poruka

Devojke, svaka vam čast...

Postavljeno: Sreda, 28 November, 2007 00:15:17

virtualni

Privatna poruka

Svaka Vam cast.Ostao sam bez komentara,jer sve ovo zasluzuje samo i samo reci pohvale.
Deca su najvece bogatstvo....

Verujem da cu se prikljuciti narednoj akciji...

Pozdravljam sve ljude dobre volje i svako dobro i uspeh Vam zelim.

Postavljeno: Četvrtak, 29 November, 2007 10:35:22
Прилози
PB260140 mala mira ispred  bolnice i deca  smanjena.jpg
ovo smo slikali noc pre polaska, tu nisu pokloni iz praga , lilit ih je ujutru ponela sa sobom kao i platna iz umetnocke radionice, slede slike gde se vide i oni tj vec postoje sa platnima gde vaspitici urucujem u ruke, zajedno sa bojama za staklo

izuzetno vredan poklon, koji je stigao za hvaljujuci prijateljici Mikilav62 hvala gospodji Estler na angazovanju u svom kklubu koji je bio zasluzan poklon je inace predat Lilit u ruke

zaista jedan veoma human i iskren gest od vas , LILIT TI SI DESNI VILENJAK , ovu titulu si dobila , koliko si samo puta presla beogradom i do mene i nazad kolima i to sve o svom trosku
niste svesni vase vrednosti, koliko ste vi kao moji prijatelji veliki ljudi
hvala vam
PB260142a  smanjena.jpg
PB260150    smanjena .jpg
PC160022  smanjnena.jpg
PB260162 smanjena.jpg
Платна, уљане боје, четкице дар Мики Лава
PC160025 smanjena.jpg
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

http://nbf.pl‎

Повратак на “Почетак 2007 година”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта