www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

1 projekat PROBA Ako radis imaces

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 16 Мај 2012, 11:57

Ovaj naslov sam po sebi govori o angazovanju onih koji ne sede skrstenih ruku i ne ocekuju da im samo sa neba padne sve sto zele. A danas najcesca zelja, cak i kod mene je hrana. Imala sam srecu da upoznam ljude iz Fondacije Mali svet iz Dubai-a, o kojima sam dosta cula i iskrena da budem, nisam se ni usudjivala da sanjam da cemo ikada naci nacin da saradjujemo.Bili su moji gosti, bas onog dana kada nam je stigla ekipa iz Svedske sa Gospodjom Katom i sta da kazem sem da sam ja navikla ako nisu drugi
Kada covek udje na nas sajt, pa pogleda akcije, stice se utisak da se radi o velikoj organizaciji, da je tu ekipa ljudi, da se kupamo u novcu, jer to sve treba izfinansirati,ali kada se dodje pa pogleda gde ja zivim, u kakvim uslovima, covek treba da bude od posebnog materijala da bi to se sagledao ocima kojima i treba .E tu sam imala blagoslov, te naidjoh na ljude koji su kvalitetni i dobri.

Rec po rec , mic po mic, dosli smo do teme i ideje koja mi je dugo na pameti, ali nisam mogla da nadjem saradnike za nju, i eto

U mom dvoristu, mom oboru se nalaze tri svinje, sad su svinje a kupila sam ih kao prasice, uz donaciju novca koji sam dobila od njih i moje ucesce od da kazem 20 posto.Tada su imali oko 21 do 24 kile, a sad su vec nazime tacnije oko 50 kilograma a mozda i jace. Hranu finansiram sama a tu spada kukuruz ili prekrup , stocno brasno, zito ili jecam, koncentrati zeleni i plavi i super start, kada se ovo sve pomesa, sto sam do sad mogla samo jednom da priustim, dobije se oko 200 kila hrane koja kada se daje suva doprinosi da prasici guraju sa kilazom. Tu je i nezaobilazna trava koja treba da se bere, ili ziva kopriva koju rasturaju kako ruckaju, i stara peciva koje kupujem u pekari As. Ciscenje obora se vrsi svaki drugi dan, i to dajem komsiji koji pravi kompost u svoj basti a za uzvrat dobijam salatu ili crni luk, dok ne stigne drugo povrce.Racunica se pravi za ulozen novac sto se tice hrane, rad ne racunam, jer volim da radim te stoga nije tesko, i u Oktobru cemo videti, sta smo uradili.Posto ima dve krmace i jednog vepra, resil sam da imam i suprasnu krmace, te ocekujem i prasice.

Zasto sve ovo?

Dosadilo mi je sa jedne strane da ljudi ocekuju da im samo padne sa neba, ovim projektom, zelim da zajedno sa nasim partnerima iz Malog sveta iz Dubai-a , pokazem, da se rad isplati i da porodica, koja je spremna da radi i ulozi moze da sebi obezbedi hranu kao osnovu za zivot i da ne zivi od ocekivanja da samo dobije pomoc. Vrednih ljudi ima Bogu hvala ali ima ionih koji samo kukaju,a to ne zelim vise da slusam niti da gledam.Desava mi se i kada odnesem pomoc, posle saznam da je to baceno ili unisteno, i takve ljude jednostavno vise ne obilazim, ali postoje porodice, koje su rvedne, gde ljudi i deca zele i hoce da rade za sebe, da uloze svoj trud i vreme i da ih to cini srecnim. Zato Mi, zelimo ovim probnim projektom, da sve saberemo, oduzmemo, sagledamo i predlozimo kao konkretne primere kao pomoc socijalno ugorozenim porodicama i da znamo da smo zaista konkretnim potezima pomogli, a samo od njih iskljucivo zavisi da li ce to nastaviti ili zaklati odmah cim mi izadjemo kroz kapiju.
Samoodricanje, samoztrvovanje od nekih luksuza ili poroka, moze doneti boljitak i razvitak, ali sve zavisi iskljucivo od kakvog smo mi licnog materijala pravljeni.
Ja se zahvaljujem G. Voji koji je prepoznao mogucnost ovog projekta i na njegovoj podrsci. eusa_clap.gif

Ovde nisu samo svinje u obzir kao sredstvo pomoci vec bi tu dosle u obzir, koke nosilje, koze, obicne koke i pecurke.
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 19 Нов 2012, 09:38

Nastavak Projekta protice lepo, ocekujemo prinove ovih dana

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 25 Нов 2012, 12:54

Nasa Micko se oprasila juce, imamo dve male bebe, prase crno belo i cisto belo. Mrvica i Srecko. Cestitke mami eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 22 Мар 2013, 12:18

Iako smo dobili prinove za 2013 godinu podvucen je saldo za ovaj projekat i na zalost ni jedno prasence nije ostalo u zivotu, jer je krmaca bila jako nespretna da ih odrzi.

Ovaj projekat je doneo sam po sebi sa ulozenih 1400 dinara za 8 meseci za dve svinje od 140 kg zive mere po komadu, plus 1 svinja oko 110 kg(oslabila je zbog nedostaka ishrane koja je trebalo da bude po propisu) znaci

280 plus 100 kilograma = 390 kg zive vage.

Kada se oduzme sve sto se i inace baca prilikom klanja, ostaje oko 350 kilograma hrane, po trzisnoj ceni da je prosek 350 din/kg =122.500 dinara

Za 8 meseci je kupljena hrana u vrednosti po 6 ooo dinara za mesec sto ima troska oko 48.000 dinara

kada se saberu troskovi kupovine i hrane
48000 plus 14000 i veterinarske usluge 2000 dolazimo do 51.400 dinara

Kada se oduzme od zarade po trzisnoj ceni kilograma mesa da se meso prodalo zarada iznosi 71.100 dinara.

Ovom prilikom meso je delom podeljeno na 7 porodica koje su socijalno ugrozene, i koje su pristale da udju u krug projekta za koji trenutno trazimo sredstva.

Ako radis imaces projekat koji je zapoceo pomoci ljudima iz Mali svet iz Dubai-a je uspesno okoncan sem sto nismo uspeli da imamo podmladak od maticne krmace.

Ako zelite da nam pomognete da projekat opet zapocnemo sa porodicama koje zele da ovo rade, nazovite nas da u tome zajedno ucestvujemo.Hvala

http://nbf.pl‎

Повратак на “Активност и деловање Удружења”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта